خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سنگ تهداب پوهنتون ميدان وردگ گذاشته شد

سنگ تهداب پوهنتون ميدان وردگ گذاشته شد

Feb 22, 2014 - 20:22

کابل (پژواک، ٣ دلو ٩٢): سنگ تهداب پوهنتون در ولايت ميدان وردگ، امروز (٣ حوت) در جريان يک سلسله مراسم گذاشته شد.

عطاءالله خوگيانى سخنگوى والى اين ولايت، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين پوهنتون در منطقۀ توپ دشته ولسوالى سيد اباد اعمار ميشود.

وى افزود که در اين مراسم تهداب گذارى، عبدالمجيد خوگيانى والى اين ولايت، مسوولين وزارت تحصيلات عالى، نماينده گان اين ولايت در شوراى ملى، اعضاى شوراى ولايتى، نماينده گان جامعۀ مدنى، محصلين و بزرگان قومى اشتراک کرده بودند.

عبدالمجيد خوگيانى والى ميدان وردگ، در جريان سخنان خود، گذاشتن سنگ تهداب در اين ولايت را يک گام تاريخى براى ملت افغانستان بخصوص باشنده گان اين ولايت خواند.

وى افزود: "امروز يک روز تاريخى در زنده گى مه است که سنگ اعمار اين ولايت را مى گذارم."

خوگيانى همچنان از رييس جمهور، وزارت تحصيلات عالى، نماينده گان اين ولايت در شوراى ملى اظهار قدردانى نمود که در امور منظورى اين پوهنتون يکجا با مقام ولايت تلاش کرده است.

به گفتۀ والى، در مورد اين پوهنتون که براى آن دو هزار جريب زمين اختصاص داده شده است، رييس جمهور هدايت داده که در مدت يک سال بايد تکميل شود و پروسۀ جذب نيز در سال آينده به آن آغاز شود.

شيرباز ځدران مشاور وزارت تحصيلات عالى، پيام تبريکى عبيدالله عبيد وزير اين وزارت را به خوانش گرفت.

همچنان وى وعده سپرد که اين وزارت تلاش خواهد کرد تا اين پوهنتون را که در امتداد شاهراه کابل- کندهار قرار دارد، بطور معيارى اعمار نمايد تا همه محصلين کشور در آن به شکل خوب تدريس بيبيند.

شيرولى وردگ نمايندۀ ميدان وردگ در ولسى جرگه، سنگ تهداب اين پوهنتون را به معناى آوردن روشنايى به اين ولايت خواند و از همه کسانيکه در اين راستا تلاش ورزيده بود، سپاس گزارى کرد.

عطاءالله خوگيانى سخنگوى والى ميدان وردگ، بدون اينکه در مورد چگونگى مصارف و اعمار اين پوهنتون معلومات بدهد، گفت که اولاً پوهنځى هاى زراعت، اقتصاد، ادبيات و تعليم و تربيه در اين پوهنتون آغاز خواهند شد.

از سوى ديگر، شمارى از باشنده گان بعضى ولسوالى ها و اعضاى شوراى ولايتى در جريان يک گردهمايى در کابل، مخالفت خود را با اعمار پوهنتون در ولسوالى سيداباد اظهار کردند.

حضرت جانان معاون شوراى ولايتى، به آژانس پژواک گفت که در اين نشست احتجاجى، حدود چهار صد نفر ولسوالى نرخ، جلريز، بهسود، دايمرداد و ميدان شهر اشتراک کرده بودند.

وى افزود که سال گذشته در جريان يک نشست بزرگ به شمول والى، اعضاى شوراى ولايتى، شورا صلح و ولسى جرگه، اين پوهنتون به اساس قره کشى بايد در ميدان شهر اعمار مى گرديد.

موصوف ميگويد که وى با ولسوالى هاى ديگر تبعيض ندارد؛ اما اينکه اين ولسوالى ناامن است، بهتر خواهد بود که اين پوهنتون در ميدان شهر اعمار گردد.

اما عطاء الله خوگيانى سخنگوى والى اين ولايت ميگويد که موقعيت اين پوهنتون به رضايت باشنده گان، بزرگان قوم و نماينده گان اين ولايت در شوراى ملى تعين گرديده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement