خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

با دو هزار خانوادۀ نيازمند در سمنگان مساعدت به عمل آمد

با دو هزار خانوادۀ نيازمند در سمنگان مساعدت به عمل آمد

Jan 31, 2015 - 16:05

ایبک (پژواک،١١ دلو٩٣): با دو هزار خانوادۀ نيازمند در مرکز و ولسوالى حضرت سلطان سمنگان، به ارزش ١٨٠ هزار دالر امريکايى مواد زمستانى و خوراکى، کمک صورت گرفت.

محمد کبیر مکرم زاده ریيس خدمات سکتوری ولايت سمنگان، به آژانس خبرى پژواک گفت که این مواد، به کمک سازمان مهاجرت بين المللى (IOM) تهيه شده است.

موصوف افزود که نيازمندان، از سوى کمیته حالات اضطراری ولایت سروی و شناسایی شده بود و مواد يادشده، در سه روز اخير توزيع گرديده است.

وى گفت که ۱۰۰ تن زغال چوب بلوط، دو تُن شکر(بوره)، دو تن چای، ۱۶ هزار جوره جوراب، ۹ هزار تخته پتو و ۹ هزار تخته کمپل، شامل اين مواد می‌باشد.

به گفته او،  براى هر خانوادۀ مستحق که سه تخته کمپل، سه تخته پتو، هشت جوره جوراب، یک کیلو چای، یک کیلو شکر و ۵۰ کیلو گرام زغال توزيع شده است.  

عبدالواحد باشنده قریه "آچه میلی" ایبک که از این کمک‌ها مستفید شده است، گفت که این مواد برای خانواده‌هاى فقیر و بی‌بضاعت، یک کمک بزرگ می‌باشد.

او افزود: "من از اين کمک دولت تشکری می‌کنم، در این فصل زمستان برای ما مواد غذایی و غیرغذایی کمک نموده و ما می‌توانم با استفاده این مواد، این فصل زمستان را خوب سپری نمایيم. ما همیشه از دولت خود حمایت و پشتیبانی می‌کنیم و مردم با دولت همکار می‌باشد."  

قابل ذکر است که در ماه قوس سال روان نیز برای ۵۵۴ خانواده سیلاب زدۀ سمنگان، از سوی یک موسسه خیریه که خانم رییس جمهور کشور در راس آن قرار دارد، ۳۶ تن مواد خوراکى شامل آرد، روغن، شکر و برنج و ۱۱۶۲ تخته کمپل با ۵۵۴ تخته فرش عربی، توزیع گردیده بود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement