خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها ميل سلاح قاچاقى از پاکستان در بغلان به دست آمد

ده ها ميل سلاح قاچاقى از پاکستان در بغلان به دست آمد

Nov 08, 2014 - 14:20

پلخمرى، قلعۀ نو (پژواک،١٧عقرب٩٣): پوليس ولايت بغلان، ٤٠ ميل سلاح  را از دو موتر تيلرى که از پاکستان بارگيرى شده بود، کشف و ضبط  کرده و چهار تن را دستگير نمود. چهار مخالف مسلح در بادغيس نيز بازداشت گرديد.

مل پاسوال امين الله امرخيل قوماندان امنيۀ بغلان، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين دو تيلر قبل از ظهر امروز در پوستۀ تلاشى منطقۀ شمرق در شاهراه بغلان- کندز، توقف داده شد وازآن ٣٦ميل تفنگچه، چهارميل کلاشنکوف و مرمى هاى آن و ١١ پايه مخابره به دست آمده است.

وى افزود که اين دو تيلر از پاکستان بارگيرى شده و بوره را به ولايت کندز انتقال ميداد و سلاح ها در زير بورى ها به شکل ماهرانه جابجا گرديده بود.

به گفتۀ قوماندان امنيه، اين سلاح ها ساخت پاکستان بوده و در اختيارمخالفان مسلح در کندز قرار داده ميشد.

امر خيل گفت که دو راننده و دو کلينر بازداشت گرديده و هردو تيلر توقف داده شده است.

ماه گذشته يک و نيم تُن مواد انفجاريه و شش ميل کلاشنکوف نيز از يک موتر باربرى، توسط پوليس پوستۀ تلاشى شمرق کشف و به دست آمد و دو تن دستگير شد.

قوماندان امنيه که درگذشته به حيث قوماندان پوليس سرحدى درميدان هوايى بين المللى کابل کار ميکرد، گفت که اگر وسايل پيشرفته در اختيار  پوليس و قواى سرحدى و گمرک گذاشته شود، آنان ميتوانند در کشف و به دست آوردن سلاح هاى قاچاقى موثرتر عمل کنند.

گفتنى است که کميسيون امورداخله و امنيت ملى ولسى جرگه، به قوماندان امنيۀ بغلان زمانى که قوماندان پوليس سرحدى درننگرهاربود، بخاطرخدمات و حفاظت سرحدات شرقى کشور، تقديرنامه اهدا کرده است.

مسوولان امنيتى ولايت بادغيس، از دستگيرى چهار مخالف مسلح نيز خبر داده اند.

احمد فواد عسکرى مسوول مطبوعات قوماندانى امنيۀ بادغيس، به پژواک گفت که اين عده مخالفان بعد از ظهر امروز، درمنطقۀ ميرغياث ولسوالى قادس در اثر کمين پوليس بازداشت گرديده و از نزدآنها چهار ميل کلاشنکوف به دست آمده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement