خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک متهم به قاچاق موادمخدر از نظارتخانۀ سمنگان فرار کرد

يک متهم به قاچاق موادمخدر از نظارتخانۀ سمنگان فرار کرد

Feb 09, 2015 - 15:01

ایبک، شبرغان (پژواک، ٢٠دلو٩٣): يک تن که حين انتقال ٥٨ کيلوگرام هيروئين درسمنگان بازداشت شده بود، شب گذشته از نظارتخانه اين ولايت فرار کرده و آمر تيم انجنيرى قوماندانى امنيۀ جوزجان در انفجار ماين کشته شد.

پاسوال محمداکرم بیکزاد قومندان امنیه سمنگان، به آژانس پژواک گفت که شخص فرارى، آصف نام دارد و راننده موترى است که پوليس در آن حدود ٥٨ کيلوگرام هيروئين را کشف و ضبط نموده بود.

به اساس معلومات او، مواد يادشده به شکل ماهرانه در موتر نوع "کاماز" يادشده جاسازی شده بود که  حین انتقال از ولايت بدخشان به ولايت بلخ، در ايبک مرکز ولايت سمنگان شنبه گذشته از سوى پوليس کشف و ضبط گرديد.

وى گفت که آصف، به دليل کم توجهى موظفين نظارتخانه، شب گذشته فرار کرده است و در پيوند به اين قضيه، آمر نظارتخانه با چند تن ديگر بازداشت شده اند.

آصف، باشندۀ قريه شاخدان ولسوالى کشم بدخشان می‌باشد.

به اساس معلومات منبع، پوليس به هدف دستگيرى فرد فرارى، تصاويروى را برعلاوه سمنگان در ولايات همجوار نيز تکثير نموده است.   

از سوى ديگر، آمر تيم انجنيرى قوماندانى امنيۀ ولايت جوزجان براثر انفجار ماين جان باخت.

سمونوال سيدزمان الدين حسينى آمر امنيت قوماندانى امنيه، به پژواک گفت که دوم څارن علاوالدين آمر تيم انجنيرى، ظهر امروز ميخواست که يک ماين را در شاهراه شبرغان-سرپُل خنثى کند که انفجار آن سبب مرگ وى گرديد.

وى افزود که اين افسر، يک ماين را دقايقى قبل خنثى نموده بود؛ اما ماين دومى توسط مخالفان مسلح از راه دور منفجر شد که دراين رويداد، به کس ديگرى آسيب نرسيده است.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement