خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پول سرپناه ها در سمنگان حيف و ميل شده است

پول سرپناه ها در سمنگان حيف و ميل شده است

Feb 22, 2015 - 15:42

ایبک (پژواک، ٣ حوت٩٣): در پروژۀ اعمار سرپناه براى خانواده هاى سيلاب زده در ولسوالى خرم سارباغ سمنگان، پول ١٩ سرپناه حيف و ميل شده است.

محمد کبیرمکرم زاده ریيس خدمات سکتوری مقام ولایت سمنگان، به آژانس خبرى پژواک گفت قرار بود که موسسه "افغان ايد" براى ١٦٦ خانواده که منازل شان در اثر سيلاب ها در اين ولايت به کلى تخريب شده بود، سرپناه اعمار کند.

وى گفت که هزينۀ هر سرپنا ٢٥٠٠ دالر امريکايى مى شود.

به گفتۀ موصوف، قرار بررسى دفترمرکزى موسسه يادشده؛ پول اعمار ١٦٦ سرپناه کشيده شده؛ اما از اين جمله ١٤٢ سرپناه اعمار گرديده و متباقى ٢٤ سرپناه درحاليکه پول سه قسط آن که در مجموع ٥٢ هزار دالر امريکايى می‌شود، ساخته نشده است.

رييس خدمات سکتورى سمنگان گفت که در حيف و ميل پول سرپناه ها، پنج تن از کارمندان موسسه افغان ايد و حدود ٢١ تن ديگر که شامل کارمندان دولتی و اعضای شوراهای انکشافی قریه ها می‌شود، متهم شناخته شده اند.

مکرم زاده گفت که اختلاس يادشده را ریيس دفتر مرکزی افغان اید کشف نموده و هفتۀ گذشته، آن را با والی سمنگان درمیان گذاشته و از مقام ولایت سمنگان تقاضا نموده بود که این موضوع را پيگيرى کند .    

وى هويت متهمان را افشا نکرد و گفت که دوسيۀ اين افراد، در څارنوالى سمنگان تحت کار می‌باشد.

مکرم زاده خاطرنشان کرد که رييس دفتر مرکزى افغان ايد، پنج تن از کارمندان اين دفتر را که متهم به دست داشتن در حيف و ميل پول سرپناه ها می‌باشند، از وظايف برکنار نموده است.

 درهمین حال، رجب علی یوسفی ریيس مبارزه با حوادث سمنگان گفت که مقام‌ ولايت، براى بررسى اين موضوع هيئتى را توظيف نموده است.

بررسى اين هيئت نيز نشان می‌دهد که از جمع ١٦٦ سرپناه ١٤٢ سرپناه ساخته شده است.

يک عضو اين هيئت که نخواست نامش در گزارش ذکر شود، گفت که از جمله متباقى ٢٤ سرپناه پول پنج سرپناه به مستحقين شامل ليست داده شده؛ اما آنها بنا برمشکلات تا حال برای خود سرپناه نساخته اند.

به گفته او، اين پنج تن گفته اند که در آغاز فصل بهار، کار سرپناه های شان را آغاز می‌کنند.

به اساس معلومات اين منبع، پول سه قسط متباقى ١٩ سرپناه حيف و ميل شده است.

پژواک تلاش نمود تا در مورد، نظر مسوولان دفتر ولايتى افغان ايد را نيز داشته باشد؛ اما حاضر به مصاحبه نشدند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement