خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بازگشت مهاجرین به کشور سه برابر افزایش یافته است

بازگشت مهاجرین به کشور سه برابر افزایش یافته است

Aug 16, 2015 - 18:25

کابل (پژواک، ۲۵ اسد۹۴): وزارت مهاجرین اعلام کرد که بازگشت مهاجرین دارای مدرک اقامت در ایران و پاکستان به کشور، در شش ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل سه برابر افزایش یافته است.

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، این موضوع را امروز در یک نشست خبری در کابل بیان کرد.

وی گفت که در سال گذشته میلادی (۲۰۱۴)، حدود ۱۷ هزار تن از مهاجرین افغان مقیم ایران و پاکستان به کشور بازگشته‌اند؛ اما آمار ثبت شده در شش ماه سال جاری (۲۰۱۵) نشان می‌دهد که بیشتر از ۴۶ هزار تن از این مهاجرین به کشور آمده‌اند.

بلخی بدون ارایه جزئیات بیشتر گفت که مقایسه شمار بازگشت کنندگان در شش ماه سال گذشته، نسبت به شش ماه سال جاری میلادی نشان می‌دهد که میزان بازگشت مهاجرین به وطن شان، سه برابر افزایش یافته است.

وزیر امور مهاجرین افزود که این افراد کسانی هستند که دارای اسناد اقامت بوده اند و بیشتر آنها از ایران به کشور بازگشته‌اند.

سید حسین عالمی بلخی در عین حال خاطر نشان کرد که در شش ماه اول سال جاری میلادی، بیش از ۵۰ هزار مهاجر افغان که فاقد مدرک اقامت بوده‌اند، از دو کشور مذکور به افغانستان آمده‌اند و انتظار می‌رود که این روند، با افزایش قابل ملاحظه به ۲۰۰ هزار تن تا پایان سال جاری میلادی برسد.

این مقام ارشد حکومت، در ادامه این نشست خبری گفت که قرار است ثبت نام مهاجرین بدون مدرک در پاکستان، از ۲۵ اگست (نه روز دیگر) با حضور هیئتی از وزارت امور مهاجرین افغانستان بخاطر تثبیت هویت و تعداد مهاجرین افغان آغاز شود.

افزون براین، وزیر گفت که فردا نوزدهمین اجلاس کمیسیون سه جانبه میان افغانستان، ایران و کميشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) در کابل برگزار خواهد شد.

به گفته بلخی، رسیدگی به مشکلات مهاجرین افغان مقیم ایران، هدف اصلی این نشست است.

 

 

 

 

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement