خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شماری از مردم در اعتراض به قتل یک جوان در بگرام مظاهره کرده اند

شماری از مردم در اعتراض به قتل یک جوان در بگرام مظاهره کرده اند

Mar 28, 2016 - 19:49

چاريکار (پژواک، ٩ حمل ٩٥): شمارى از مردم بگرام ولايت پروان در اعتراض به کشته شدن يک جوان توسط نيروهاى خارجى مستقر در ميدان هوايى بگرام، دست به تظاهرات زدند.

بیش از سه صد تن از باشند گان ولسوالی بگرام، در پی کشته شدن یک پسر جوانى به نام محمد حضور در منطقۀ بخشی خیل این ولسوالی  تجمع کرده و دست به تظاهرات زد.

سيدآغا پسر کاکای مقتول مدعی است که محمد حضور که پیش از چاشت امروز در باغ خودکار میکرد، توسط تیراندازی نیروهای امریکای کشته شده است و به همين خاطر صدها تن تجمع کرده و برضد نیروهای امریکايی دست به تظاهرات زده اند.

وی به آژانس خبرى پژواک گفت: "ما خواهان عدالت هستیم، عاملین قتل پسرکاکایم باید به ما سپرده شوند و یا دولت در زمینه توجه داشته باشد."

موصوف مدعی است که این چندمین بار است که باشند گان این ولسوالی، بی گناه از سوی نیروهای مستقر در میدان هوای بگرام کشته میشوند؛ اما دولت توجه نکرده است.

قندآغا یکتن ديگر از مظاهره کنندگان به پژواک گفت تا وقتى که قاتل به دست شان داده نشود، به تظاهرات خود ادامه میدهند.

محمد نذير يکتن ديگر از مظاهره کنندگان گفت: "شخصى که کشته شده، قارى قرآن بود، ٢٢ سال عمر داشت و نيروهاى امريکايى، زمانى که در باغ خود در قريه بخشى خيل وضو مى گرفت، امروز پانزده کم يک بجه، با شليک نارنجک توسط تفنگ شهيد کرد."

او ميگويد که امريکايى ها، اين قارى را از فاصله حدود صد مترى از برج خود زده اند.

سمونوال عبدالصمد زلمی مدیر مبارزه با جرایم جنایى قوماندان امنیه ولایت پروان، با تايید کشته شدن این پسر جوان، به پژواک گفت که نیروهای پولیس در محل حادثه قرار دارند و میخواهند تظاهرات را مهار سازند.

او علاوه کرد که این پسر جوان که ٢٢ سال عمر دارد، با فیر مرمی کشته شده است.

به گفتۀ موصوف، دليل کشته شدن او تاکنون روشن نيست؛ اما بخاطر تحقيقات نيروهاى پوليس در ساحه حضور دارند.

اين مظاهره کنندگان بسوى مقام ولايت پروان رفتند و در آنجا پس از تجمع، مظاهره را به پايان رساندند.

عبدالوحيد صديقى سخنگوى والى پروان به اين تظاهر کنندگان وعده سپرد که مقامات ولايت اين موضوع را پيگيرى مى کند و همچنان در باره اين موضوع به مرکز در کابل نيز اطلاع داده شده است.

وى ميگويد: "همراه قوۀ ايتلاف نيز در اين مورد صحبت کرده ايم و آنها براى ما گفته اند که اين جوان خودرا نزديک به تاور (دستگاه مخابراتى) ما ميساخت و بخاطر اينکه تاور ما را انفجار ندهد، مورد هدف ما قرار گرفت."

اما نيروهاى امريکايى در اين مورد چيزى نه گفته اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement