خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والى: براى امنيت ارزگان اقدامات جدى آغاز نموديم

والى: براى امنيت ارزگان اقدامات جدى آغاز نموديم

Apr 14, 2016 - 09:00

ترينکوت(پژواک، ٢٦حمل ٩٥): والى ارزگان ميگويد که طالبان مسلح ميخواسته اند که ولسوالى چارچينو و دهراوود را سقوط دهند؛ اما با شکست مواجه شده اند.

محمد نذير خروټى، والى جديد ارزگان اين اظهارات را به تاريخ(٢٦حمل) در يک مصاحبۀ اختصاصى با آژانس خبرى پژواک ابراز نموده است.

او گفت که طالبان مسلح، بعد از شکست در ولايت هلمند به ولايت ارزگان آمده و در ولسوالى هاى چارچينو و دهراوود حملات گروهى را آغاز نموده اند.

اما او گفت که با مقاومت شديد نيروهاى امنيتى مواجه شده اند و حملات شان به عقب زده شد.

به گفتۀ موصوف، مخالفين مسلح تلاش دارند که يک منطقۀ وسيع مصوون را در ولايات ارزگان، هلمند و زابل براى خود ايجاد نمايند، از همين رو حملات را بر ولسوالى چارچينو آغاز نموده و در اين حملات از نيروى موسم به (قطعۀ سُرخ) استفاده کرده که با تلاش هاى زياد نيز نتوانسته اند که به اهداف خود برسند.

به گفتۀ والى، در بين نيروهاى امنيتى مشکلات و خلاها وجود دارد که با تطبيق فرهنگ مکافات و مجازات در نهاد هاى امنيتى از بين برده خواهد شد؛ اما موصوف اين مشکلات را مشخص نکرد.

موصوف در پاسخ به يک پرسش گفت:"طالبان نسبت به هر وقت بيشتر توان جنگ از دست داده و اگر کشت کوکنار خاتمه يابد، نیروهای امنيتى باز هم به جنگ در برابر آنها ادامه دارند."

خروټى مى پذيرد که فعلاً راه هاى چهار ولسوالى اين ولايت از طرف طالبان با ترينکوت مرکز اين ولايت مسدود شده؛ اما ميگويد که براى گشايش آن به زودى عمليات آغاز خواهد شد.

به گفتۀ والى، کمپاين محو کشت کوکنار در ولسوالى ها و مرکز اين ولايت به زودى آغاز خواهد شد.

فعلاً بالاى ١٢٠ هکتار زمين ارزگان کوکنار کشت شده است.

او گفت که يک شوراى مردمى را به هدف کمک با دولت در بخش جلوگيرى از جنگ، فساد ادارى، غصب زمين و ساير مشکلات ايجاد نموده است.

او همچنان گفت که کار اعمار شاهراه ارزگان- کندهار نيز به زودى آغاز خواهد شد.

محمد نذير خروټى،  حدود دو ماه قبل به اساس فرمان رييس جمهور، به حيث والى ارزگان تعيين شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement