خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

چهار مظاهره کننده، در گلوله بارى نيروهاى خارجى جراحت برداشتند

چهار مظاهره کننده، در گلوله بارى نيروهاى خارجى جراحت برداشتند

Apr 24, 2016 - 11:03

چاريکار (پژواک، ٥ ثور ٩٥): مردم و مقامات ميگويند که چهار تن از مظاهره کنندگان که در واکنش به تلاشى يک خانه از سوى نيروهاى خارجى در پروان مظاهره کرده اند، در فيرهاى نيروهاى خارجى، به شکل سطحى جراحت برداشته اند.

منابع مذکور ميگويند که نيروهاى خارجى مستقر در بگرام، خانۀ کمندر يکى از قوماندانان پيشين حزب جمعيت اسلامى در منطقۀ شاکاه اين ولسوالى را حوالى ساعت ٤ صبح امروز تلاشى کرده اند.

اين کار، باعث شد که شمارى از مظاهره کنندگان که تعداد شان حدود ٣٠٠ تن بودند، از ساعت هشت صبح تا ظهر روز، در اين منطقه يک نشست اعتراضيه و مظاهره را داير نمايند که در اثر آن، شاهراه بگرام- کاپيسا نيز براى سه ساعت در منطقۀ مذکور به روى ترافيک مسدود گرديده بود.

حشمت الله يکى از مظاهره کنندگان، از طريق تيليفون به آژانس خبرى پژواک گفت که نيروهاى خارجى مستقر در بگرام، خانۀ کمندر را حوالى ساعت ٤ صبح امروز تلاشى کرده اند.

به گفتۀ او، اگر نيروهاى خارجى کدام شک داشته اند، لازم بود که نيروهاى امنيتى افغانستان را در جريان ميگذاشتند؛ تا اين کار توسط آنها صورت ميگرفت.

سيد احمد يکى از مظاهره کنندگان ديگر گفت زمانيکه مظاهره کنندگان در منطقه جمع شدند، نيروهاى خارجى آمده و  مظاهره کنندگان را هدف گلوله بارى قرار دادند که در اثر آن، چهار تن جراحت برداشته اند.

نعمت الله که دستش بسته شده بود، به پژواک گفت که وى يکى از مجروحين ميباشد.

او افزود که به شکل سطحى جراحت برداشته و بعد از پانسمان در کلينيک بازار غلام على بگرام، دوباره به مظاهره پيوسته است.

سمونوال احمدزى قوماندان امنيۀ بگرام نيز تاييد کرد که نيروهاى خارجى مستقر در بگرام، خانۀ کمندر را  خودسرانه تلاشى کرده و موضوع را با ارگان هاى امنيتى افغانستان، در ميان نگذاشته اند.

او نيز گفت که در فيرهاى نيروهاى خارجى، چهار تن به شکل سطحى جراحت برداشته اند، که بعد از تداوى در کلينيک مرخص شده اند.

يکى از داکتران اين کلينيک که از ذکر اسمش خوددارى نمود، گفت که چهار معترض، به شکل سطحى جراحت برداشته و بعد از پانسمان در کلينيک، دوباره مرخص شده اند.

قوماندان امنيۀ بگرام افزود که محمدعاصم عاصم، با مظاهره کنندگان ديدار کرد و به آنها گفت که نيروهاى خارجى، بعد از اين به خانه هاى مردم داخل نخواهند شد.

او گفت که والى، مظاهره کنندگان را قناعت داد و به مظاهره خاتمه دادند.

مايکل لاوهورن سخنگوى نيروهاى امريکايى، به پژواک گفت که در اين عمليات، آنها اشتراک نداشته اند.

وى افزود که در مورد چگونگى عمليات، بايد از وزارت امور داخله معلومات گرفته شود.

 نيروهاى خارجى، در ماه سرطان سال گذشته، يک ديپو سلاح و مهمات را در مرکز پروان که گفته مى شد مربوط به جان احمد يکى از قوماندانان پيشين جمعيت اسلامى ميباشد، منفجر نمودند.

اين کار، با واکنش برخى افراد و رياست اجرايى حکومت مواجه شد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement