خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مظاهره کنندگان کندهار: قاتلان اباسين در محضر عام اعدام شوند

مظاهره کنندگان کندهار: قاتلان اباسين در محضر عام اعدام شوند

May 01, 2016 - 15:56

کندهار (پژواک،١٢ ثور ٩٥): شهروندان کندهار با راه اندازى يک مظاهره، قتل اباسين را عمل وحشيانه عنوان نموده و خواهان اعدام عاملان قتل وى شدند.

اباسين ١٤ ساله، چند ماه پيش از مربوطات حوزه هشتم کابل براى دريافت پول اختطاف شد؛ اما خانوادۀ وى که از پرداخت پول ابا ورزيدند، از سوى آدم ربايان کشته شد.

ده ها باشندۀ  شهرکندهار و فعالان مدنى، امروز براى محکوم کردن همين رويداد دست به مظاهره زدند.

مظاهره کنندگان شعارهاى "از رييس جمهور مى خواهيم تا قاتلين شهيد اباسين را اعدام نمايد"، " قاتلان اباسين قاتلان آيندۀ افغانستان اند" و غيره را با خود حمل مى کردند.

نوراحمد يکتن از مظاهره کنندگان، به آژانس خبرى پژواک گفت که کشتار بى رحمانۀ اباسين، همه افغانها را رنجانيده و همه به يک صدا خواهان اعدام قاتلان نامبرده شدند.

وى علاوه کرد: "هر روز به نام هاى مختلف کشته مى شويم، کسانى براى اخذ پول ما را مى کشند، برخى ها براى بقا در قدرت  و مفادات ديگران در انفجارات و جنگها ما را قتل مى کنند؛ درنهايت تا کى اين وضعيت را تحمل کنيم؟"

نامبرده از حکومت خواست تا در برابر قاتلان اقدام جدى کرده و جنايتکاران را در محضر عام اشد مجازات نمايد؛ تا در آينده به انجام همچو اعمال وحشيانه جرئت نکنند.

سميع الله يکتن از مظاهره کنندگان گفت که اين، مسووليت حکومت است تا براى مصوونيت شهروندان خود تلاش ورزد و کسانيکه براى زندگى آنان خطر ايجاد مى نمايند، بايد عدالت برآنها تطبيق شود.

نامبرده گله کرد که در گذشته نيز به سطح کشور واقعات مشابه صورت گرفته؛ اما دوسيه هاى عاملين آن، ماه ها به تاخير افتاده و جزاى مناسب براى آنها تجويز نشده است.

 نامبرده، از حکومت خواست که اگر خواهان ارايۀ پاسخ به احساسات هموطنان است و اگر ميخواهد مجرمين  دوباره جرئت به انجام جرم نکنند،  بايد در اندک زمان  قاتلان اباسين  را در محضر عام اعدام نمايد.

مظاهره کنندگان، در پايان مظاهره هشدار دادند که اگر عاملان قتل اباسين اعدام نگردد، به مظاهرات شان ادامه داده و آن را گسترده تر خواهند ساخت.

شايان ذکر است که پيش از اين در کابل، ننگرهار و برخى ولايات ديگر نيز مظاهرات راه اندازى گرديده بود و خواستار جزاى اعدام براى قاتلان اباسين شده بودند.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement