خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۳۴ قرارداد از سوى کمیسيون تدارکات ملی منظور گردید

۳۴ قرارداد از سوى کمیسيون تدارکات ملی منظور گردید

May 29, 2016 - 17:06

کابل (پژواک،۹جوزا۹۵): کمیسيون تدارکات ملی، ۳۴ قرار داد به ارزش مجموعی حدود ٨،٥ میلیارد افغانی را مورد تایید قرار داد.

در خبرنامه  دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری  که روزیکشنبه  به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده، آمده است که جلسه هفته وار کمیسیون تدارکات ملی، شام روزگذشته تحت رياست محمد اشرف غنى رييس جمهور کشور در ارگ برگزار شد.

به نقل از خبرنامه، در این جلسه ۳۴ قرارداد و موضوع تدارکاتی به ارزش مجموعی حدود ٨،٥ میلیارد افغانی مورد تایید قرار گرفت.

در خبرنامه ذکر شده است که این بسته از پروژه های منظور شده؛ شامل قرارداد های جدید، آغاز طی مراحل تدارکاتی، تمدید زمانی بدون افزایش در قیمت و با افزایش در قیمت تعدادى از قرارداد های گذشته  می گردد.

قابل ذکر است که در این بسته منظور شده از قرارداد ها، ۲۳ پروژه زیربنایی از جمله اعمار فاز سوم بند کمال خان، اکمال کار باقیمانده بند شاه و عروس، دیزاین و نظارت پروژه بازسازی آبیاری و منابع آب ولسوالی پشتون زرغون، بازسازی بخش اول سرک از کرمان الی گرماب ولایت غور، پروژه خدمات مشورتی زیرساخت های کانال ننگرهار، دیزاین و ساختمان لین انتقال ۵۰۰ کیلو ولت برق از دشت الوان پلخمری الی ارغندی کابل، احیای مرکز ثقافت اسلامی شهر غزنی و پروژه تحکیمات احاطه قصر دارالامان، شامل می باشند.

علاوه بر منظوری قراردادها، تمدید زمانی و تعدیل قیمت پروژه های فوق الذکر، پروژه های اجناس مورد ضرورت قطعات و جزوتامهای اردوی ملی و برخی پروژه های اجناس و خدمات مربوط ریاست عمومی اداره امور، وزارت های امور خارجه، تحصیلات عالی، معادن و پطرولیم و وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین نیز شامل بسته پروژه های منظور شده می باشد.

قابل یادآوری است که در پروژه های وزارت دفاع ملی، حدود ۱۸۰ میلیون افغانی صرفه جویی نیز صورت گرفت. 

رئیس جمهور پس از تصویب پروژه های زیربنایی، به وزارت های مربوطۀ آن از جمله وزارت های فواید عامه و انرژی و آب تاکید ورزید که از پیشرفت کار این پروژه ها به گونه متداوم، رسانه ها و مردم را در جریان قرار دهند.

رییس جمهور اظهار نمود که در حصه تطبیق با کیفیت این پروژه ها توجه لازم صورت گیرد.

درخبرنامه گفته شده است که وزارت فواید عامه، مؤظف گردید تا پلانهای آیندۀ پروژه های شاهراه ها را منسجم ساخته و گزارش دهد تا مردم از این برنامه در جریان قرار داشته باشند.

محمد اشرف غنی درادامه صحبتهايش تذکر داد که تلاشهای رهبری حکومت وحدت ملی برای به تحرک آوردن پروژه های انکشافی زیربنایی که تاثیرات حیاتی بالای اقتصاد و وضعیت اجتماعی مردم ما خواهند داشت، به شدت جریان دارد.  

در این جلسه، دوکتور عبدالله عبدالله رئیس اجراییه، محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، وزرای مالیه، اقتصاد و عدلیه، مسوولین اداره تدارکات ملی و اعضای کمیسیون مالی و بودجه ولسی جرگه اشتراک داشتند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement