خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در پيوند به اعتصاب شرکت هاى ترانسپورتى در هرات مظاهره شد

در پيوند به اعتصاب شرکت هاى ترانسپورتى در هرات مظاهره شد

Dec 25, 2016 - 18:15

هرات (پژواک، ٥ جدى ٩٥): ده ها تن از مسافرین در ولایت هرات، در پيوند به اعتصاب کاری شرکت های ترانسپورتى زمینی، دست به تظاهرات اعتراضی زدند.

این معترضین می گویند که از سه روز به اینسو، آنها چندین بار به ترمینال و شرکت های ترانسپورتی مراجعه کرده اند؛ اما مشکلات آنان همچنان باقی است.

عنایت الله یک تن از معترضین است که می خواهد به کاپیسا برود و سه روز می شود که از کشور ایران رد مرز شده است.

وى به آژانس خبرى پژواک گفت که دیگر توان پرداخت کرایۀ هوتل و خرید مواد غذایی را ندارد؛ اگر شرکت های ترانسپورتی دست از اعتصاب کاری برندارند، سرک ترمینال موترهای ترانسپورتی هرات را مسدود خواهند کرد.

وى افزود: "اگر فردا شرکت های ترانسپورتی فعال نشود، ما که تفنگ نداریم؛ با چوب و سنگ سرک را بسته میکنیم."

او گفت که اگر رییس جمهور غنی حکومت کرده نمیتواند، سمتش را به فرد دیگری واگذار کند تا به مشکلات مردم رسیدگی صورت گیرد.

فرید احمد یکی دیگر از مسافرین معترض به پژواک گفت که از دو روز به این طرف، تمام مسافرین و خانواده ها در کنار ترمینال، انتظار حرکت موترهای مسافر بری را دارند.

وی افزود: "اگر پیشه داشته باشيم که میتوانيم به هوتل برويم، وگرنه در کنار سرک می خوابيم، ما از دولت می خواهیم که راه را باز کند و مشکل مردم را حل کند."

وی گفت که حتى توان پرداخت یک هزار کرایه موترهای ترانسپورتی را ندارند.

محمد کبیر باشنده ولایت بادغیس و یکی دیگر از معترضین گفت که  بخاطر تدوای پسر بیمارش، به ولایت قندهار میرود.

او افزود: "مه توان پرداخت کرایه طیاره را ندارم، حیران استم که با پسر بیمارم چگونه به بادغیس بروم."

درهمین حال، شماری از نماینده های شرکت های ترانسپورتی، دلیل اعتصاب کاری شان را خرابی سرکها، اخطاف راننده ها و ناامنی عنوان کردند.

اجمل یک تن از مسوولین شرکت های ترانسپورتی به پژواک گفت: تا زمانیکه حکومت به مشکلات آنان رسیدگی نکند، اعتصاب شانرا ادامه خواهند داد.

او افزود: "هر وقت که حکومت مشکل ما را حل کند، ما هم در خدمت مردم هستیم؛ وقتی راننده های ما اختطاف شود و ناامنی باشد، مجبور هستیم که اعتصاب کاری کنم."

حاجی فضل احمد یکی دیگر از مسوولین نمایندگی ترانسپورتی به پژواک گفت تا وقتیکه حکومت شروط آنان را که اسفالت سرکها، ناامنی واختطاف رانندگان است حل نکند، آنان به اعتصاب شان همچنان ادامه خواهند داد.

وی حکومت را به بی توجهی متهم کرده و افزود: "اگر موترهای ما در راه حادثه می کند، نمایندگی ما را بسته می کنند؛ اما زمانیکه سرک ها خراب است و راننده های ما اختطاف می شوند و امنیت مسافرین ما تامین نیست، دراین صورت وظیفه حکومت است که به این معضل رسیدگی کند."

درهمین حال، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات، در ارتباط به این موضوع به پژواک گفت که آنان مشکلات مسافرین و شرکت های ترانسپورتی را با مرکز کشور شریک خواهند کرد.

وی افزود: "اگر مشکلات در سطح محلی باشد، ما آنرا برطرف می کنیم؛ اگر در حد مقام ولایت نباشد، با مرکز کشور شریک می سازیم."

درحالی شرکت های ترانسپورتی دست به اعتصاب کاری زده اند که چند روز قبل، در یک حادثه ترافیکی در منطقه گلستان ولایت فراه، ١٤ تن کشته شدند و بیش از ٤٠ تن زخم برداشتند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement