خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسلميار: جلو مخالفت ها با مضمون ثقافت اسلامى گرفته شود

مسلميار: جلو مخالفت ها با مضمون ثقافت اسلامى گرفته شود

Jan 05, 2017 - 15:52

کابل (پژواک،١٦جدى ٩٥): فضل هادى مسلميار رييس مشرانوجرگه مى گويد که مخالفت با مضمون ثقافت اسلامى، قابل قبول نيست و بايد جلو آن گرفته شود.

فضل هادى مسلميار رييس مشرانوجرگه که درمراسم تجليل از سالروز تصويب قانون اساسی افغانستان در ارگ رياست جمهوری صحبت مى کرد، گفت که در اين اواخر، بعضى چهره هاى سياسى در شوراى ملى و بيرون از نظام کشور، بحثهايى را در مورد مضمون ثقافت به پيش ميبرند که قابل تحمل نيست.

وى علاوه کرد: "ثقافت اسلامى عقيده، فکر، محراب، مسجدما است و ما بعنوان مسلمانان از آن دفاع ميکنيم و کسانيکه از ثقافت اسلامى به شکل غلط تعبير مى کنند، مربوط خودشان مى شود."

مسلميار  از رييس جمهور غنى خواست تا جلو افرادى را که با ثقافت اسلامى مخالف ميکنند بگيرد.

داکترعبدالله عبدالله رييس اجرائيه حکومت نيز گفت که مضمون ثقافت اسلامى، در زمان حکومت  برهان الدين ربانى شامل نصاب تعليمى پوهنتونها شد و امروز هم  است و مخالفت با اين  مضمون،  مورد قبول نيست.

اما وى تاکيدکرد که نبايد ازمنابر مساجد، به نام ثقافت اسلامى تروريزم تشويق و توجيه شود، محراب مسجد مکان مقدس است؛ اما در برخى موارد ديده شده که از محراب مسجد، براى ترويج تروريزم استفاده شده است.

اين در حالى است که عبدالحفيظ منصور عضو ولسی جرگه، چندى پيش گفته بود: "اکثريت مساجد ما فکر افراطی را پخش می کنند. ثقافت اسلامی همين اکنون در پوهنتون های افغانستان تروريست تربيه می کند، که اين نکته را هيچ وقت ما فکرش را نکرديم."

اين سخنان منصور، با واکنش هاى سخت برخى اعضاى جرگه و مردم روبرو شد و منصور را به توهين به مقدسات اسلامی متهم کرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement