خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"حکومت از مصادره جايدادهاى "امکا" به ارگان هاى دولتى منصرف شود"

"حکومت از مصادره جايدادهاى "امکا" به ارگان هاى دولتى منصرف شود"

Jan 08, 2017 - 16:25

کابل (پژواک، ١٩ جدی ۹۵): اتحاديه ملى کارگران افغانستان (امکا)، از حکومت مى خواهد که از تصميمش در مورد مصادره "جايدادهاى اين اتحاديه" به ارگان هاى دولتى منصرف شود.

محمد معروف قادرى رييس اتحادیۀ ملی کارگران افغانستان «امکا»، امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که يک کميته موظف، بعد از بررسى ها گزارشى از کارکرد اين اداره را به شوراى وزيران سپرد.

به گفته وى، در اين گزارش از امکا تقدير شده بود؛ اما شوراى وزيران در ماه ميزان سال روان فيصله نمود که «جايدادهاى امکا» به اداره اراضى و وزارت ماليه تعلق گيرد.  

وى افزود: «اين تصميم براى امکا پذيرفتنى نبوده و نمى باشد؛ زيرا تمام ملکيت هاى امکا از پول حق العضويت اعضاى ما خريدارى شده است.»

موصوف گفت که اين اتحاديه در کابل ده هکتار زمين، در بدخشان سه بسوه، در بلخ سه بسوه، بغلان ١٢٠٠ متر مربع، در پنجشير ٧٥٠ متر مربع، در پروان يک جريب، در کاپيسا دو بسوه، در تخار يک جريب، در جوزجان ٥ جريب و در نيمروز شش جريب زمين دارد.

وى گفت که در اين زمين ها ساختمان ها براى دفاتر کارى امکا ساخته شده است.  

غلام جيلانى عطايى رييس بخش سکتور خصوصى اين اتحاديه، امروز در يک نشست خبرى در کابل گفت که مصادرۀ اين زمين ها معناى غصب زمين را دارد؛ زيرا تمام اين جايدادها حق قانونى اعضاى اتحاديه مى باشد؛ چون از پول حق العضويت اعضاى امکا خريدارى شده است.

به گفته او اگر حکومت از اين تصميم منصرف نشود، کارگران در مرکز و ولايات، دست به حرکت هاى مدنى خواهند زد.

اما غلام حسين رحمانى رييس پلان اداره مستقل اراضى افغانستان گفت زمين هايى که امکا اسناد ملکيت آن را دارد مصادره نمى شود.

به گفته وى به اساس تصميم شوراى وزيران، زمين هايى مصادره مى شود که در حقيقت ملکيت دولت است و  امکا، اسناد قانونى ملکيت آن را نداشته باشد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement