خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صدها تن در اعتراض به برکنارى ولسوال سروبی مظاهره کردند

صدها تن در اعتراض به برکنارى ولسوال سروبی مظاهره کردند

Jan 14, 2017 - 18:18

کابل (پژواک، ۲۵ جدی ۹۵): صدها تن از باشندگان ولسوالی سروبی، در اعتراض به برکناری محمدفهیم موسی زوی ولسوال سروبی، مظاهره نموده و حدود سه ساعت راه کابل – جلال آباد را به روی ترافیک مسدود کردند.

این معترضان که تعداد شان به بیش از ۳۰۰ تن میرسید، برکناری ولسوال را یک توطئه خوانده،  خواهان تقرر دوبارۀ وی به حیث ولسوال سروبی شدند.

محمد سالم سروری رییس شورای جوانان ولسوالی سروبی که در جمع معترضان قرار داشت، گفت که محمد فهیم موسی زوی؛ یک شخص کارکن، صادق و خدمتگار مردم بود و تمام مردم از کارکرد او رضایت دارند.

وی افزود: "موسی زوی، مدت یکسال به حیث ولسوال سروبی بود و در این مدت، ناامنی را از بین بُرد و عبدالقادر ځاځی  و قدرت الله سهاک که در این منطقه دست به غصب زمین زده بودند، جلو شان را گرفت و اکنون با توطئه وی را برکنار کردند."

ملا سید آغا یکتن از عالمان دینى این ولسوالی گفت: "موسی زوی یک شخص نیک است، از زمان مقرری تاکنون خدمات زیادی را برای مردم این ولسوالی انجام داده است."

به گفتۀ وی، دو قوم که از چندین سال با هم دشمنی داشتند، میان شان صلح نموده و خصومت های شان را حل کرد، اکنون مردم این دو قریه در کنار یکدیگر هستند.

معترضان در اخیر هشدار دادند که دروازه ولسوالی را قفل می کنند و به جز از محمد فهیم موسی زوی ولسوال قبلی، به  هیچ فردی اجازۀ دخول در ولسوالی نمی دهند.

آژانس خبری پژواک با تماس های مکرر، موفق به دریافت نظر عبدالقادر ځاځی نشد.

اما منيره يوسفزاده سخنگوى اداره ارگانهاى محلى، به آژانس پژواک گفت که فهيم موسى زوى ولسوال سروبى، بر اساس فيصله اخير شوراى امنيت تبديل شده است.

وى افزود که آنان به خواست مردم احترام دارند و خواست آنان را با رياست جمهورى شريک مى سازند.

از سوى ديگر، شمارى از مسافرين از مسدود بودن راه کابل – جلال آباد شکايت داشتند.

رفیع یکتن از شهروندان کابل که مادرش را جهت تداوی به پاکستان می بُرد، گفت: "از ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح تا کنون که ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه قبل از ظهر است، ایستاده هستیم و برای ما اجازه رفتن را نمی دهند."

مولا گل، یکتن از مسافرین دیگر که با خانم و دو طفلش به طرف جلال آباد میرفت گفت: "حدود سه ساعت است که در هوای سرد با دو طفل خرد و خانمم در موتر منتظر هستیم؛ اما این ظالم ها راه را باز نمی کنند."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement