خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شرکت "خدمات مالی" به فعالیت آغاز کرد

شرکت "خدمات مالی" به فعالیت آغاز کرد

Jan 26, 2017 - 16:05

کابل (پژواک،٧ دلو٩٥): شرکت "خدمات مالی" به هدف فراهم آورى قرضه های کوچک و متوسط ، مشوره دهی در مورد کاروبار تجارتى و انتقال پول، به فعالیت آغازکرد.

محمد ظریف امین یار رییس اين شرکت، در مراسم افتتاحیۀ شرکت "خدمات مالی"  (Exchangerzone) در کابل گفت که شرکت "خدمات مالی"،  از پنج سهمدار با سرمایۀ هنگفت تشکیل گردیده است. 

اما موصوف از ارايه معلومات در مورد رقم سرمايه گذارى و هويت سهم دارانش، خوددارى کرد.

به گفته وی، این  قرضه ها تحت نام های قرضۀ تحصیلی، تقویت اقتصاد خانم ها، کارمندان ادارت دولتی و خصوصی، زراعتی، توسعۀ کاروبار در مقابل تضمین فراهم مى شود و تکتانۀ خیلی پایین از آنان گرفته مى شود.

وی افزود که هدف این شرکت، فراهم نمودن قرضه های کوچک و متوسط به خانواده هاى کشور مى باشد. 

به گفتۀ او، تلاش خواهند کرد که در آينده، قرضه هاى بزرگ پرداخت نمايند.

موصوف خاطرنشان کرد که برعلاوۀ قرضه دهی، خدمات مشوره دهی برای سرمایه گذاران را  نيزفراهم مى نمایند.

به گفته او، اين شرکت در عرصۀ تبادله پول، انتقال پول در تمام ولايات و انتقال پول از طريق منى گرام (انتقال سريع پول) در سراسر جهان نيز خدمات عرضه مى کند. 

آذرخش حافظی رییس مالی اتاق تجارت و صنایع افغانستان، در این نشست گفت که ایجاد این نهاد در کشوری که نظام اقتصادش آزاد است، زمینه های قرضه دهی کمتر فراهم میباشد و مردم آن با مشکلات اقتصادى مواجه اند؛ بی نهایت مهم است. 

وی به بحران کابل بانک اشاره نموده گفت که مسوولیت این نهاد است تا اعتماد از دست رفتۀ مردم را نسبت به بانکداری دوباره احیا کند.

کابل بانک، يک بانک خصوصى بود که در سال ١٣٨٨ به سبب صدور قروض غيرقانونى، با بحران مواجه شد و سپس در چوکات وزارت ماليه تحت نام «نوى کابل بانک» به فعاليت آغاز نمود.

قرض هاى متذکرۀ کابلبانک، به ٩٠٠ ميليون دالر امريکايى بالغ مى گردد که تا کنون يک مقدار آن حصول شده و هنوز هم قضيۀ اين بانک، تحت دوران قرار دارد.

انجنير جلال ناصر يک تن از تاجران افغان، در نشست امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که افتتاح اين شرکت؛ جهت تقويت صنعت، بهبود وضعيت اقتصادى خانواده ها از طريق قرضه دهى، و بهبود کاروبار تجارتى از طريق مشوره دهى، بى نهايت موثر مى باشد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement