خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صدها تن در فارياب به حمايت از جنرال دوستم مظاهره کردند

صدها تن در فارياب به حمايت از جنرال دوستم مظاهره کردند

Jan 26, 2017 - 16:41

ميمنه (پژواک،٧ دلو٩٥): صدها تن از باشندگان ولايت فارياب، نسبت به صدور حکم بازداشت محافظان جنرال عبدالرشيد دوستم معاون اول رياست جمهورى، دست به تظاهرات زده و ادعاهاى احمدايشچى را دسيسه عليه دوستم خواندند.

مظاهره کنندگان گفتند که مسائل بزرگی از جمله سوء قصد به جان معاون اول رياست جمهورى در عمليات ولسوالی غورماچ، که به سرنوشت جمعی ملت افغانستان ارتباط دارد، تعقيب و عاملين آن بازداشت نشده؛ اما حلقات خاص داخلى و خارجى ميخواهند از يک موضوع پيش پا افتاده، دوسيه بزرگ بسازند و شخصيت جنرال دوستم و ملت ترکتبار را صدمه بزنند.

محمد آصف پيمان عضو کميته سياسی جنبش ملی گفت که با رای ميليونی جنرال دوستم، اشرف غنی رييس جمهور شده، دولت را با دست خود شان ساخته اند و هرگز به کس و گروهی اجازه نمى دهند که  در صدد بر اندازی اين نظام باشند.

وى افزود که از رييس جمهور تقاضا مى گردد تا جلو توطئه گران در ارگ را بگيرند و  بيش از اين با احساسات ملت بازی نکنند؛ بخاطريکه آنها از هيچ قدرتی بخاطر دفاع از هويت ملی و فرهنگی هراس ندارند.

عطامحمد فيضی رييس شورای ولايتی جنبش در فارياب گفت حلقاتی که در داخل و بيرون از کشور عليه جنرال دوستم دسيسه مى کنند، بايد متوجه باشند و هر اتفاقی که در آينده رُخ دهد، عامل خود آنها مى باشند.

مولوی گل احمد لطفی معاون رياست حج و اوقاف فارياب گفت که معاونت اول را کسی به جنرال دوستم تحفه نداده که پس بگيرد، بلکه اين پست را به وسيلۀ ميليون ها رای مردمش به دست آورده است.

مظاهره کنندگان در پايان، قطعنامه ۴ ماده يی را نيز صادر کرده، هشدار دادند در صورتيکه به خواست های مشروع آنها رسيدگی نشود، آنها حرکت های بزرگ مدنی را در ولايات مختلف راه اندازی مى کنند  و عواقب ناگوار آن به دوش حکومت خواهد بود.

در قطعنامه آمده است که رييس جمهور اشرف غنی، جلو دسايس عليه رهبران شناخته شدۀ کشور را بگيرد و به دشمنان داخلی و خارجی اجازه ندهد با سرنوشت ملت بازی کنند.

اين درحالى است که لوى څارنوالى، ضمن صدور حکم دستگيرى ٩ تن از محافظين جنرال عبدالرشيد دوستم معاون اول رياست جمهورى در پيوند به اختطاف و آزار جنسى احمد ايشچى، از دوستم نيز خواسته است تا براى تحقيق به څارنوالى حاضر شود.

اين حکم لوى څارنوالى، واکنش هاى تند هواداران دوستم را در پى داشته است.

احمد ايشچى عضو پيشين جنبش ملى و والى پيشين جوزجان، چندى پيش توسط افراد عبدالرشيد دوستم بازداشت شد و بعد از ١٦ روز حبس، به تاريخ ٢٠ قوس رها گرديد.

ايچشى، مدعى است که افراد جنرال دوستم، وى را لت و کوب نموده و به محافظين خود دستور داده که بر وى (ايشچى) تجاوز جنسى نموده و آن را فلم بردارى نمايند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement