خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها افغان در مقابل پارلمان اروپا برضد پاکستان مظاهره کردند

ده ها افغان در مقابل پارلمان اروپا برضد پاکستان مظاهره کردند

Mar 26, 2017 - 16:24

کابل (پژواک،٦حمل ٩٦): ده ها افغان مقيم اروپا، در واکنش به حملات اخير راکتى پاکستان بر افغانستان، در مقابل پارلمان اروپايى در بلجيم مظاهره کردند.

شان پاچا شينوارى يکتن از تنظيم کنندگان مظاهره، به تاريخ ٦ حمل به آژانس خبرى پژواک گفت که دراين مظاهره، افغان هاى مقيم کشورهاى مختلف اروپايى و برخى باشندگان ايالت خيبر پشتونخواه نيز اشتراک ورزيده بودند.

نامبرده علاوه کرد که مظاهره کنندگان، حملات راکتى پاکستان بر قلمرو افغانستان را تقبيح کردند و اين کشور را حامى تروريزم خواندند.

شينوارى گفت که در پايان مظاهره، قطعنامه اى نيز به خوانش گرفته شد و يک نقل آن، به نمايندۀ پارلمان اروپايى نيز سپرده شد.

در قطعنامه که يک کاپى آن، به آژانس خبرى پژواک نيزمواصلت ورزيده نگاشته شده است که پاکستان طى چهار دهۀ گذشته، درامور افغانستان دخالت مى کند و حملات دهشت افگنى را انجام مى دهد.

منبع افزوده است که پاکستان براى حصول اهداف سياسى خود، از اسلام افراطى و دهشت افگنى استفاده مى کند.

درقطعنامۀ افغان هاى مقيم اروپا درج است که پاکستان، درخاک خود مراکزآموزشى دهشت افگنان را ايجاد کرده و امکانات ديگر را نيز براى آنها فراهم مى نمايد.

درقطعنامه ادعا شده است که شواهد واسنادى وجود دارد که نشان ميدهد حملات هراس افگنى که در افغانستان  صورت مى گيرد، توسط اداره استخباراتى پاکستان ( آى اس آى) تنظيم مى شود.

به گفتۀ منبع، حملات دهشت افگنى که درمناطق مختلف جهان صورت گرفته، به نحوى از انحا از پاکستان سرچشمه مى گيرد.

درقطعنامه درج است: "درحال حاضر، پاکستان به بيمارى سرطان در جهان مبدل شده است؛ اگرغم آن خورده نشود، تمام جهان به اين بيمارى آغشته خواهد شد."

مظاهره کنندگان دراين قطعنامه، ازجامعۀ جهانى و به طوراخص اتحاديۀ اروپا، کميسيون اروپايى و پارلمان اروپايى تقاضا کرده اند تا پاکستان را به گونه رسمى، کشور حامى تروريزم اعلان نمايند.

همچنان آنها از نهادهاى بين المللى متذکره خواسته اند تا تعزيرات سياسى، نظامى و اقتصادى را بر پاکستان وضع نمايند.

مظاهره کنندگان، از امريکا نيز خواسته اند تا مطابق توافقنامۀ امنيتى با افغانستان، جلو حملات پاکستان برخاک افغانستان را بگيرد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement