خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى :افغانستان برای رشد تجارت منطقه موقعیت و ظرفیت ویژۀ دارد

غنى :افغانستان برای رشد تجارت منطقه موقعیت و ظرفیت ویژۀ دارد

Apr 07, 2017 - 14:10

کابل (پژواک،١٨حمل٩٦):محمداشرف غنی رئیس جمهورکشورضمن تشويق تاجران اندونیزیایی براى سرمايه گذارى درافغانستان تاکيدکردکه تأمین امنیت مردم به‌ویژه سرمایه‌گذاران از مهم‌ترین اولویت‌حکومت است .

رييس جمهور روزگذشته در دومین روز سفرش به اندونیزیا، با شماری از تاجران اندونیزیایی دیدارهای جداگانه داشت و در خصوص رشد تجارت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در افغانستان در عرصه‌های مختلف، با آنها بحث و تبادل نظر کرد.

غنى گفت که افغانستان برای رشد تجارت منطقه، موقعیت و ظرفیت ویژۀ را دارا می‌باشد و حکومت افغانستان تلاش می‌ورزد با فراهم‌نمودن تسهیلات لازم از طریق بزرگ‌راه‌ها، دهلیزهای ترانزیتی و احداث خطوط آهن، زمینۀ نقل و انتقال اموال تجار را به آسیا، اروپا و همه کشورهای جهان فراهم کند.

رئیس‌جمهور افزودکه حکومت افغانستان به‌منظور استفادۀ بهتر از فرصت‌های موجود سرمایه‌گذاری در عرصه‌های مختلف و رشد تجارت، پلان‌های کوتاه، میان و طولانی‌مدت را روی‌دست دارد.

تاجران در این نشست از فرصت‌های موجود سرمایه‌گذاری و تجارت در افغانستان ابراز خرسندی و علاقمندی کردند و گفتند، اگر امنیت و مصوونیت سرمایه‌گذاری در افغانستان تأمین گردد، در مشوره و بحث با مقامات افغان در تجارت و سرمایه‌گذاری سهم خواهند گرفت.

محمداشرف غنی گفت: (( تأمین امنیت مردم به‌ویژه سرمایه‌گذاران و همچنان مصوونیت سرمایه‌های شان از مهم‌ترین اولویت‌های ماست و  حکومت افغانستان، تاجران و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را برای تجارت و سرمایه‌گذاری در افغانستان تشویق می‌نماید.))

رييس جمهورکشور  پس از دیدار با تجار اندونیزیایی از مسجد جامع استقلال آن کشور دیدن نمود و با بزرگان مراکز اسلامی اندونیزیا نیز دیدار کرد.

در این دیدار، رئیس‌جمهورغنی طی سخنانی گفت، علما در دین مبین  اسلامی و جامعه دارای مقام و منزلت والای می‌باشند و مسوولیت دارند، تا در راستای اصلاح جامعه، تنویر اذهان عامه، راه حق و زندگی مسالمت، مردم را آگاهی رسانند.  

غنى تصریح کرد، جلوگیری از فعالیت‌های آن گروه‌های اقلیت که اعمال نامشروع و ضد بشریت را به تعبیر غلط از ارشادات و رهنمودهای دین مبین اسلام توجیه می‌کنند، وظیفه همه مسلمانان به‌خصوص علمای دینی می‌باشد.

رئیس‌جمهور کشور اظهارداشت که در دیدار با رئیس‌جمهور اندونیزیا برای تقویت نقش علما و روابط و همکاری میان علمای افغانستان و اندونیزیا به‌موافقه رسیده‌است، و به‌زودی تسهیلات رفت و آمد و نشست‌های مشترک علمای دو کشور فراهم می‌گردد.

محمداشرف غنی در جارکاتا در اقامتگاه‌اش با خانم‌های اندونیزیایی دیدار کرد، که پلان دارند کانگرس اسلامی را به‌منظور ارتقای ظرفیت‌های زنان و تقویت نقش آنها در کشورهای اسلامی، ایجاد نمایند.

رئیس‌جمهورغنی و هیئت همراه، شب گذشته جاکارتا پایتخت اندوندنیزیا را به‌قصد سنگاپور ترک کردند. رئیس‌جمهور کشور در جریان این سفر رسمی با داکتر تونی‌تان کینگ‌یام رئیس‌جمهور سنگاپور، لی‌سین لونگ صدراعظم، تاجران و سرمایه‌گذاران و هیئت مدیرۀ مسکن وانکشاف آن کشور به‌گونۀ جداگانه دیدار خواهد کرد.

قرار است در حضورداشت رئیس‌جمهور افغانستان و صدراعظم سنگاپور، موافقت‌نامه‌های همکاری از سوی مقامات دو کشور به امضا برسد و همچنان رئیس‌جمهور کشور در پوهنتون سنگاپور نیز سخنرانی خواهد داشت.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement