خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ولسوالی روی دو آب سمنگان در محاصره مخالفان مسلح قرار دارد

ولسوالی روی دو آب سمنگان در محاصره مخالفان مسلح قرار دارد

May 12, 2017 - 15:52

ایبک (پژواک، ۲۲ ثور ۹۶): شورای ولایتی سمنگان از هجوم بیش از ۱۵۰ طالب مسلح بالای ولسوالی روی دو آب این ولایت خبر داده، می گوید که تعمیر این ولسوالی توسط مخالفان مسلح محاصره شده است.

قاضی نقیب الله تاتار، عضو شورای ولایتی سمنگان به آژانس خبرى پژواک گفت که این حمله حوالی ساعت ۱۰ قبل از ظهر روز گذشته در این ولسولی آغاز گردید و تا کنون ميان طالبان و نيروهاى امنيتى درگيرى ادامه دارد.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ منطقه در این ولسوالی از سوی طالبان مسلح تصرف شده است، می گوید: "مرکز ولسوالی روی دو آب سمنگان، هم اکنون در محاصره مخالفان مسلح قرار دارد."

یکتن از باشنده گان منطقه پای تنگی ولسوالى ياد شده که نخواست نامش ذکر گردد، گفت که عصر دیروز جنگ شدید در این منطقه آغاز گردید که در نتیجه سه فرد ملکی کشته شد.

به گفتۀ وی، روی دو آب هم مرز با ناامن ترین ولسوالی ها، از جمله ولسوالی تاله و برفک و دهنه غوری بغلان است که مخالفين از این دو ولسوالی حمله کرده اند.

صدیق عزیزی، سخنگوی والی سمنگان نیز با تايید محاصره ولسوالی روی دو آب این ولایت گفت که تا کنون آمار تلفات معلوم نیست.

او تصریح کرد که صدها تن از نیروهای تازه نفس به سمت این ولسوالی حرکت کرده است، ممکن که با رسیدن آنان ولسوالی از محاصره مخالفان مسلح خارج گردد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement