خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معترضين در کابل دو خيمۀ ديگر را نيز بر افراشتند

معترضين در کابل دو خيمۀ ديگر را نيز بر افراشتند

Jun 06, 2017 - 14:56

کابل (پژواک، ١۶ جوزا ٩٦): اعتراض کننده ها که از چهار روز به اين طرف، در يک خيمه در کابل به اعتراض شان عليه حکومت ادامه مى دادند، از روز گذشته به اينسو دو خيمۀ ديگر را نيز برافراشتند.

چهارشنبه (١٠ جوزا) در حملۀ موتربم در منطقۀ وزير اکبرخان شهر کابل، حدود ١٥٠ تن کشته و بيش از ٣٥٠ تن زخمى شدند. در اعتراض به اين حمله، شمارى از شهريان کابل دست به تظاهرات زدند که به خشونت گراييد. هفت مظاهره کننده، کشته شد و ٣٥ تن به شمول ده مظاهره کننده و ٢٥ پوليس زخمى شدند.

روز شنبه (١٣جوزا) در مراسم جنازۀ يکى از قربانيان تظاهرات روز يادشده، سه حملۀانتحارى و انفجارى رخ داد که هفت تن کشته و ١١٩ زخمى بر جا گذاشت.

شمارى از مظاهره کننده ها روز جمعه در نزديکى محل انفجار خيمۀ تحصن برپا کرده اند؛ اما امروز يک خيمه ديگر را در مقابل شفاخانه امنیت ملی در قوای مرکز و دیگرى را در چهارراهی لب جر خیرخانه برافراشتند.

پيگيرى رويدادهاى اخير امنيتى کابل، استعفاى سران حکومت و ارگان هاى امنيتى و محاکمه کسانى که در روزجمعه بر مظاهره کننده ها شليک کرده اند، از خواست هاى مظاهره کننده ها مى باشد.

فردوس آریایی یک تن از معترضین در خیمه تحصن لب جر خیرخانه گفت: "تا زمانی که به خواسته های ما رسیدگی نشود، تحصن ما ادامه پیدا می کند و امکان دارد که خیمه های دیگر نیز در نقاط مختلف شهر کابل و ولایات برافراشته شود."

عبدالخبیر هدفمند یک تن از معترضین در خیمه قوای مرکز نیز گفت که اعتراض کننده ها، تا دادن جواب مثبت به خواسته هاى شان و تغییر نظام به تحصن ادامه مى دهند.

آرش حکیمی یک تن از معترضین در خیمه تحصن چهارراهی زنبق، به پژواک گفت که تاکنون به خواست های معترضین رسیدگی نشده و تا زمانی که به خواست های آنها رسیدگی نشود، تحصن ادامه خواهد داشت.

او از جامعه جهانی و کشورهای تمویل کنندۀ افغانستان خواست تا بر سران حکومت فشار وارد کنند که به خواست های معترضین رسیدگی نمایند.

قابل ذکر است که در هر کدام از سه خيمۀ يادشده که بر روى سرک عمومى برافراشته شده و سيستم ترافيک شهر را مختل ساخته؛ ده ها تن بودند و بر ضد حکومت شعار مى دادند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement