خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

داکتران: از پرخورى درايام عيد بايد کاملاً پرهيز گردد

صحت

آرشيف

داکتران: از پرخورى درايام عيد بايد کاملاً پرهيز گردد

Jun 24, 2017 - 11:18

کابل (پژواک،٣ سرطان ٩٦): متخصصين امورصحى، به مردم توصيه مى کنند که در روزهاى عيد پُرخورى نکنند؛ زيرا اين عمل، مى تواند مشکلات صحى به بار آورد.

داکتران مى گويند که در جريان ماه مبارک رمضان، وجود انسان با گرفتن روزه، دستاوردهاى خوب صحى چون کاهش وزن، کلسترول خون و انسولين درخون مى داشته باشد، که بايد پس از ماه رمضان آن را حفظ نمود.

داکتر بشيراحمد نورمل رييس عموى انستيتيوت ملى صحت عامه، گفت که براى حفظ اين دستاوردها بايد از پُرخورى در ايام عيد جلوگيرى شود.

وى افزود: «يک ماه نخوردن غذا در روز، براى مدت طولانى موجب مى شود که سیستم هاضمه خود را به این شرایط وفق دهد، لذا در ايام عيد نبايد به يکبارگى غذاى بيش از حد بخوريم؛ چون سبب بروز مشکلات در سيستم هاضمه مى گردد.»

وى طى مصاحبه با آژانس خبرى پژواک گفت که بايد مردم پس از ختم ماه مبارک رمضان، در ايام عيد در خوردن و نوشيدن اعتدال را مد نظربگيرند و از خوردن غذا هاى سبک آغازنمايند.

او به مردم توصيه کرد که از کيک، کلچه و جليبى که بوره و روغن زياد دارد، استفاده بيشتر نکنند؛ زيرا هضم اين نوع غذاها براى معده مشکل است.  

به گفتۀ وى، تحقيقات نشان مى دهد که افراط درخوردن بوره، نمک و روغن، يکى ازعوامل مصاب شدن به بيمارى هاى قلبى، فشار بلند خون و غيره شده مى تواند.

همچنان دکتور فيض الله کاکړ متخصص امراض روانى هم به اين باور است که براى حفظ اين دستاوردها، بعد از روزه پُرخورى نشود.

وى به آژانس خبرى پژواک گفته است که در جريان ماه مبارک رمضان، کلسترول خون کم و سبب صحت قلب و مغز مى گردد.

 اما وى علاوه کرد که در ماه روزه، فعالیت استقلاب (قدرت هضم و به مصرف رسانیدن غذا برای تولید انرژی) بدن نیز کم مى گردد.

منبع خاطرنشان کرد که پُرخورى در ايام عيد، به علت پايين بودن فعاليت استقلاب بدن، سبب بلند رفتن کلسترول خون و افزايش وزن مى شود.

 وى افزود: «پس توصیۀ من این است که بعد از روزه، تا يک هفته غذا کم مصرف شود؛ مخصوصاً از غذاهای روغنی و يا بسیار شیرین، باید خیلی کم استفاده گردد.»

موصوف افزود که زياده روى در خوردن غذا، هيچ وقت به نفع صحت انسان نيست؛ اما توصیه کرد که بعد ازعيد، تا يک هفته بايد به عوض سه بار، چهار یا پنج بار؛ اما هر بار خیلی کم، غذا مصرف گردد. 

وى علاوه کرد: "تعداد دفعات مصرف غذا در روز، باعث آن مى گردد که به تدریج استقلاب بدن شما فعال تر گردد و تعدد دفعات مصرف کم غذا، از رسوب شحم و چاقی نیز جلوگیری مى کند."

همچنان داکتر غلام حامد قادرى متخصص امراض معده و داکتر موظف درشفاخانۀ ولايتى جوزجان، با تاييد سخنان کاکر گفته است که در ايام ماه مبارک رمضان، معده حالت استراحت را به خود مى گيرد و نبايد در ايام عيد پُرخورى کرد.

به گفتۀ وى، پس از ختم  ماه رمضان و در ايام عيد، اگر شخص پرخورى کند، بالاى معده فشار وارد شده و مشکل سوء هاضمه به بار مى آيد.

موصوف  درصحبت اختصاصى به پژواک گفت که پس از ختم ماه رمضان، اکثر بيماران شفاخانه ها را کسانى تشکيل مى دهند که از سوء هاضمه شکايت دارند.

منبع همچنان افزودکه در جريان ماه رمضان، کلسترول و شکرخون کاهش مى يابد و اگر در روزهاى عيد پرخورى شود، امکان دارد که دوباره کلسترول و شکرخون بلند برود.

به گفتۀ موصوف، در مجموع پرخورى کار درست نيست و بايد از خوردن غذاهاى چرب و شيرين، کمتر استفاده شود.

خان محمد باشنده شهرکابل که درايام عيدسال گذشته به دليل پرخورى دچارسوء هاضمه شده وبه داکترمراجعه کرده است، به پژواک گفت که تصميم گرفته که پس ازاين، درايام عيد هيچگونه پرخورى نکند؛ تاسبب ايجاد مشکل براى خود و ديگران نگردد.

وى همچنان ازمردم خواست تا از پرخورى درايام عيد کاملا پرهيز نمايند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement