خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در کابل بر ضد ایران مظاهره صورت گرفت

در کابل بر ضد ایران مظاهره صورت گرفت

Jul 09, 2017 - 15:49

کابل (پژواک،١٨سرطان٩٦): شمارى از اعضاى حزب مشارکت ملى، با راه اندازى تظاهرات در شهرکابل، اظهارات اخير رييس جمهور ايران در مورد بندهای آب افغانستان را تقبيح نمودند.

حسن روحانی رييس جمهور ايران،  به تازگى در سخنرانى اش در کنفرانس بين المللى تحت عنوان (مقابله با گرد و غبار: چالشها و راه حل هاى عملى) که در تهران با اشتراک نمايند‌گان ۳۴ کشور جهان به شمول افغانستان برگزار شده بود، از ساخت بندهای متعدد در افغانستان انتقاد کرده و گفته است  که تهران نمی‌تواند در برابر ساخت بندها همانند بند کجکی، کمال خان، سلما و بندهای ديگر که برولايت ‌های خراسان و سيستان و بلوچستان ايران تأثيرگذار است بی تفاوت بماند.

بيش ازيکصد تن ازاعضاى حزب مشارکت ملی به رهبری نجیب‌الله کابلی، امروز درحاليکه تصاويرحسن روحانى رييس جمهورايران ، سيدعلى خامنۀ يى رهبرمذهبى وامام خمينى رهبرپشين آن کشور را که روى آنها خط کشيده شده بود وبا خود حمل ميکردند، از پارک شهر نو الی نزدیک سفارت ایران راه پیمایی کردند.

نجیب الله کابلی که در میان مظاهره چیان صحبت ميکرد، گفت:" ایران و پاکستان تروریستان و طالبان و شبکه حقانی را اکمال و آموزش می‌دهند و یک تعداد حلقات سیاسی داخل حکومت را توسط کمک‌های مالی تشویق می‌نمایند."

 اين درحاليست که پيش ازاين نيز برخى نهادهاى مدنى، اظهارات رييس جمهور ايران در مورد بندهای آب افغانستان را تقبيح نموده و گفته اند که معضله آب ميان دو کشور، بايد از مجراى ديپلماتيک حل گردد و رييس جمهورايران از اظهاراتش معذرت بخواهد.

همچنان به گفته اين نهادها، حکومت افغانستان بايد کار ساخت و توسعه بند هاى کجکى، سلما، کمال خان و بخش آباد فراه را سرعت بدهد و امنيت آنرا به طور جدى تامين نمايد و مردم  در مسائل مهم ملى  و در دفاع از خاک در کنار نيروهاى امنيتى خود قرار دارند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement