خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشندگان بغلان از تبديل شدن ساحات سبز به ساحات تجارتى انتقاد کردند

محيط زيست

آرشيف

باشندگان بغلان از تبديل شدن ساحات سبز به ساحات تجارتى انتقاد کردند

Jul 12, 2017 - 15:28

پلخمری (پژواک، ٢۱ سرطان ۹۶): شماری از باشندگان ولايت بغلان می گويند که ادارۀ شاروالى اين ولايت، تلاش دارد که يگانه پارک تفريحی شهر پلخمری را به مارکيت تجارتی تبديل کند.

باغ قهوه خانه، يگانه پارک تفريحی و ساحۀ سبز است که يک قسمت اين ساحه، از طرف شاروالى به مارکيت ميوه، و قسمت ديگرش مکان امن برای معتادين است.

شمارى از باشندگان بغلان که درشهرپلخمرى گردهم آمده بودند، گفتند که اداره شاروالى تلاش مى کند که قسمت باقی ماندۀ اين پارک را که مردم برای تفريح از آن استفاده می کنند نيز مارکيت تجارتی بسازد.

برخى منابع آگاه مى گويند که اخيراً شاروالی پلخمری قرارداد توزيع اين ساحۀ پارک تفريحی را با دکانداران به امضا رسانده است.

داوود رحيمی از باشندگان شهر پلخمری، گفت: "در پلخمری يک باغ نيمه سبز داريم که قسمت زيادش را پودری ها غصب کرده، اين قسمت کمی که باقی مانده است، اگر آنرا دکان بسازند پلخمری به يک جزيره مبدل خواهد شد."

حبيب الله خالقی يکتن ديگر از باشندگان شهر پلخمری، گفت که در ساير کشورها، به منظور ساخت پارک تفريحی، دکان و منازل مسکونی را تخريب می کنند؛ اما در افغانستان بخاطر منافع شخصی شان پارک تفريحی را به مارکيت تجارتی مبدل می کنند.

وی، با بيان اينکه در شهر پلخمری، فقط "پارک قهوه خانه"، وجود دارد، گفت: "از مسوولين خواهش می کنيم که ساحات سبز را بيشتر سازند و هيچگاه به تخريب آنان اقدام نکنند."

نورالله امينی رييس اداره حفاظت از محيط زيست  ولايت بغلان، از توزيع اين محل به دکانداران اظهار بی خبری کرده گفت: "هرگونه عمل که سبب تخريب يا منجر به صدمه رسيدن به محيط زيست شود، ما مطابق قانون اجرآات خواهيم نمود، ساختن مارکيت در باغ قهوه خانه واضح است که به معنای ويران کردن ساحۀ سبز است؛ اگر شهردار ويا هرکس ديگر دست به چنين کاری بزند، ما مطابق اصول دست به کار خواهيم شد و نمی گذاريم که ساحات سبز غصب و يا ويران گردد."

اما شاروال شهر پلخمری، در مورد اين ادعا حاضر به گفتگو نشد.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement