خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نمایشگاه آثار نقاشی و خطاطی در نیمروز گشایش یافت

نمایشگاه آثار نقاشی و خطاطی در نیمروز گشایش یافت

Jul 18, 2017 - 11:34

زرنج (پژواک، ٢٧سرطان٩٦): نمايشگاه  آثار نقاشى و خطاطى در ولايت نميروز، درحالى برگزار شد که هنرمندان اين عرصۀ هنرى از نبود امکانات شکایت دارند.

سید حامد سادات رئیس اطلاعات و فرهنگ نیمروز، به آژانس خبری پژواک گفت که در این نمایشگاه حدود ٦٠ اثر هنری به نمایش گذاشته شده است.

به گفتۀ سادات، این نمایشگاه به ابتکار ریاست اطلاعات و فرهنگ آن ولايت راه اندازی شده و برای هفت روز، به روی علاقه مندان باز می باشد.

منبع اظهار داشت که به هدف رُشد بهترهنرهای خطاطی و نقاشی، ریاست اطلاعات و فرهنگ در نظر دارد تا در  خلال رخصتی های تابستانی، مکاتب ولایت نیمروز که تازه آغاز شده، شاگردان مکاتب از این نمایشگاه بیشتر استفاده کنند.

خالد پروانی یک تن از مسوولین ریاست اطلاعات و فرهنگ  نیمروز، هدف ازبرگزارى اين نمايشگاه را رشد استعدادها و تشویق هنرمندان خواند.

او افزود که در این نمایشگاه، اکثراً آثار هنرمندان جوان به نمایش گذاشته شده است.

وی همچنان گفت اگر کسی تقاضای خرید این اثرها را داشته باشد، با تخفیف  ویژه عرضه خواهد شد.

اما  دست اندرکاران هنرهاى خطاطى و نقاشى در ولایت نیمروز، از نبود امکانات کافی شکایت دارند.

جمعه گل که دو اثر نقاشی اش در اين نمایشگاه به نمایش گذاشته شده به پژواک گفت: «راه اندازی این نمایشگاه خوب است؛ با دیگر هنرمندان آشنا می شویم و آثار خود را به دیگران معرفی می کنیم.»

وی افزود که هدف  اصلى اين نمايشگاه؛ معرفى هنرمندان و آثار هنرى آنها  و استفاده ازاين آثار در منازل و دفاتر مى باشد .

وی نبود وسايل نقاشى وخطاطى ازجمله رنگ درولايت نيمروز را ازجمله مشکلات هنرمندان اين عرصه هنرى عنوان کرده گفت: "هنرمندان مجبوراند با قيمت خيلى گزاف وسايل مورد نياز را ازايران بياورند."

این هنرمند، از مقامات محلى خواستار رسیدگی به مشکلات شان شد.

غفار یکتن از بازدید کنندگان نمایشگاه خطاطی و نقاشی به پژواک گفت: «آثار خوبی به نمایش گذاشته شده؛ اما این کار، باید زودتر انجام می شد.»

وی درحاليکه به یک اثر نقاشی (یکی از آبدات تاریخی)  مينگريست؛  به پژواک گفت بايد چنين نمايشگاه ها، سال يکمرتبه دایر شود.

اين درحاليست که حدود پنج سال قبل نیز یک نمایشگاه خطاطی ونقاشی، در ریاست اطلاعات وفرهنگ ولایت نیمروز راه اندازی شده بود که با استقبال گسترده رو به رو شد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement