خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معترضان در نيمروز: رييس جمهور به وعدۀ خود عمل کند

معترضان در نيمروز: رييس جمهور به وعدۀ خود عمل کند

Jul 22, 2017 - 17:08

زرنج (پژواک،٣١سرطان ٩٦): شمارى از باشندگان ولايت نيمروز، نسبت به کاهش سهميۀ حج اين ولايت اعتراض نموده و مى گويند که رييس جمهور، تعهد کرده بودکه سهميۀ حج نيمروز را ٢٠٠ نفر اضافه مى نمايد؛ اما به اين وعدۀ خود عمل نکرده است.

رياست ارشاد، حج و اوقاف ولايت نيمروز چندى قبل گفته بودکه  سهميۀ زايرين حج فرضى  اين ولايت، براساس هدايت رييس جمهور کشور  از ١٣٠ به ٣٣٠ نفر افزايش مى يابد.

اما مولوی حزب الله مولوی زاده رييس ارشاد، حج و اوقاف ولايت نيمروز، دو روز قبل  در گفتگو با آژانس خبرى پژواک گفت که سهميه ٢٠٠ نفر اضافى که به ولايت نيمروز منظورشده بود،  به ٥٠ نفر کاهش يافته است .

امروز شمارى از باشندگان ولايت نيمروز که اکثريت شان متقاضيان حج بودند در شهر زرنج گردهم آمده و نسبت به انچه که وعده خلافى رييس جمهور در خصوص افزايش سهميه حج اين ولايت گفته مى شود اعتراض نموده و تاکيدکردند، تازمانيکه رييس جمهوربه وعده اش عمل نکند به اعتراضات شان ادامه مى دهند.

مولوی بشير احمد خطيبی خطيب مسجد جامع خاتم النبين شهر زرنج گفت که رييس جمهور در سفرش به اين ولايت به نيمروزيان وعده داد سهميه حج را افزايش مى دهند؛ به همين منظور مکتوبى هم از کابل مواصلت کردکه ٢٠٠ نفر در سهميه حج ولايت نيمروز افزايش يافته است.

وى افزودکه متقاضان حج که براساس نوبت، قرار بود امسال به بيت الله شريف بروند پاسپورت هاى شان غرض ويزه به کابل فرستاده شد و پول باقى مانده شان را نيز تحويل بانک نمودند؛ اما دوباره مکتوب از مرکز رسيدکه سهميه اضافى ٢٠٠ نفر نيست، بلکه ٥٠ نفر است و مردم امروز اينجا جمع شده و صداى خود را بلند کردند تا رييس جمهور به وعده اش عمل کند.

حاجی مسعود حکيمی عضو شورای ولايتی نيمروز  نيز گفت که رييس جمهور بايد به وعدۀ خود در قسمت افزايش سهميۀ حج ولايت نيمروز وفا کند.

محمد عثمان باشندۀ زرنج  و يکتن از متقاضيان حج که براساس افزايش سهميه امسال قرار است به حج برود گغت: "من با پسر و شش خانم که همه اعضاى فاميلم است در سال آينده نوبت حج ما بود؛ اما براى ما گفته شدکه نوبت شما امسال است، ماهم پول خود را تحويل کرديم و کارها را انجام داديم؛ اما اکنون مى گويندکه سهميه کم شده است و وقتی دولت به اين حالت مردم را سر گردان کند، مردم عرض خود را پيش کی ببرد."

مولوی حزب الله مولوی زاده رييس ارشاد، حج و اوقاف ولايت نيمروز نيز تائيد کرد که در ابتدا مکتوب به اين رياست مواصلت ورزيده بود که سهميه حج امسال ٢٠٠ نفر افزایيش یافته، بعد از نام نويسی و انجام امورات مربوطه، متاسفانه اين سهميه به ٥٠ نفر کاهش يافت .

وى گفت که تاکنون تلاش هاى اداره ارشاد، حج و اوقاف ولايت نيمروز و ديگر مسوولين براى رسيدگى به معضل پيش آمده، به نتيجه نرسيده است و تلاش ها در زمينه جريان دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement