خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها زندانى از محبس ولايت نيمروز آزاد شدند

ده ها زندانى از محبس ولايت نيمروز آزاد شدند

Jul 23, 2017 - 14:57

 زرنج (پژواک، اول اسد ٩٦):مقامات در ولايت نيمروز مى گويندکه ده ها زندانى بر اساس فرمان رييس جمهور از زندان اين ولايت رها شدند و در مجازات شمارى ديگر از زندانيان تخفيف آمده است .

محمد سميع والی نيمروز می گويدکه بر اساس فرمان رييس جمهور به مناسبت هشتم ثور (سالروز پيروزی مجاهدين ) ٤٤ تن از محبس نيمروز  رها و در مجازات ٢٢ زندانى ديگر تحفيف آمده است که سه زن نيز شامل تخفيف شده اند.

والى افزود که اين افراد به جرم های مختلف جنايی زندانى شده بودند، ودرادامه صحبت هايش از محبوسين رها شده خواست  که ازگذشته شان در زندان عبرت گرفته و در آينده افراد مفيد در جامعه و اجتماع باشند.

محمد نور يکتن از زندانيان  رها شده گفت: (( مدتى از عمرم که بايد در جامعه بعنوان يک فرد مفيد مى بودم در زندان گذشت که حالا افسوس ميخورم اما پس از اين بدنبال کارهاى خلاف نخواهم رفت .))

وى نخواست جرمى را که در پيوند به آن زندانى شده ، مشخص کند اما افزود، اين اينکه امروز آزاد شد خوشحال است و از زندان تجربه زيادى بدست آورده است.

گفتنى است اکنون بيش از ٣٠٠ مرد و  ١٢  زن در محبس ولايت نيمروز زندانى اند .

اين زندانيان از نبود جای و مکان مناسب در زندان شکايت داشته  و می گويد اين زندان گنجايش ٥٠ زندانی را دارد اما  اکنون بيش از ٣٠٠   زندانی بسر می برد.

مل پاسوال خواجه جيلانی ابوبکر  قوماندان امنيه نيمروز می گويدکه در ساحه ٢٠  جريب زمين يک زندان جديد در شهر زرنج ساخته مى شود، کار روى آن جريان دارد  که کار ساخت آن  در آينده نزديک تکميل خواهد شد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement