خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رييس استخبارات امریکا با سران حکومت افغانستان گفتگو کرده است

رييس استخبارات امریکا با سران حکومت افغانستان گفتگو کرده است

Aug 07, 2017 - 13:50

کابل(پژواک،١٦اسد٩٦): داکترعبدالله عبدالله رييس اجرايى حکومت مى گويد که رييس سازمان استخباراتى امريکا(CIA) در سفرش به افغانستان، در مورد تهديدات موجود و راه حل ها، با او و رييس جمهور گفتگوهایى داشته است.

وى که امروز در نشست شوراى وزيران صحبت مى کرد گفت که در روزهاى گذشته، رييس سازمان استخباراتى امريکا (CIA) به افغانستان آمده و با رييس جمهور و شخص وی، ملاقات داشت و از ادامه همکارى هاى آن کشور با افغانستان در عرصه هاى مختلف اطمينان داد.

داکترعبدالله  علاوه کردکه دو طرف در مورد تهديدات موجود و راه حل ها  گفتگوکرده و رييس سازمان استخباراتى امريکا (CIA) از همه کوشش هاى مردم افغانستان و حکومت وحدت ملى در راستاى تحقق اولويت هايى که درتامين امنيت وثبات درکشور و رفاه مردم است، حمايت شان را اعلام کردند.

رييس اجرايى همچنان گفت که هيئتى از وزارت خارجه امريکا نيز به افغانستان آمده بود  و در مورد انجام تعهدات دوجانبه که بين افغانستان و امريکا وجود دارد و عملى شدن تعهدات دو طرف، بحث ها صورت گرفت.

موصوف در نشست امروز، در مورد حمله بر يک مسجد در هرات و کشته شدن افراد ملکى ميرزا اولنگ ولايت سرپل گفت که دشمنان مردم، به نام هاى مختلف دست به کار اند و هدف رويدادهاى اخير، دامن زدن تفرقه و نفاق مذهبى در کشور مى باشد.

اما موصوف با بيان اينکه افغانستان مورد تجاوز تروريستان قرارگرفته است افزود: "مردم افغانستان با يکصدا همدردى خود را با متضررين و قربانيان اعلام کردند و افغانستان يک مردم و يک ملت هستند  و تروريستان نميتوانند آنان را با اعمال تفرقه انگيز شان از هم جدا نمايند."

گفتنى است که نشست امروز شوراى وزيران، براى بررسى مشکلات ولايات بادغیس، غور، باميان، نورستان و کنر اختصاص يافته بود.

موصوف افزود: "در جريان سفر به ولايت های باميان ، غور، بادغيس، کنر و نورستان مشکلات مردم را از نزديک بررسی کرديم و وعده سپرديم که به زودی به مشکلات شان رسيدگی صورت ميگيرد."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement