خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سازمان خوراک و زراعت ملل متحد با انستيتيوت زراعت و وترنرى همکاری میکند

سازمان خوراک و زراعت ملل متحد با انستيتيوت زراعت و وترنرى همکاری میکند

Aug 13, 2017 - 17:01

کابل (پژواک،٢٢ اسد ٩٦): سازمان خوراک و زراعت ملل متحد (FAO)، با انستيتيوت زراعت و وترنرى کابل، در قسمت رشد مهارت هاى مسلکى و زمينه سازى براى فرصت هاى کارى فارغان اين انستيتيوت، همکارى مى کند.

تفاهمنامه اين همکارى، امروز ميان سردار محمد عبدالرحيمزى آمر اين انستيتيوت وزارت معارف افغانستان و توميو شيچيرى (Tomio Shicheri) نماينده سازمان خوراک و زراعت ملل متحد در افغانستان، در کابل امضا  شد.

سازمان خوراک و زراعت ملل متحد، بدون ارايه جزييات در خبرنامه اى نوشته است که در اين پروژه هفت ماهه، انستيتيوت يادشده را در بخش آموزش و لوازم مورد نياز کمک مى کند؛ تا توانايى هاى مسلکى شاگردان انستيتيوت بلند برود.

توميو شيچيرى در مراسم امضاى تفاهمنامه گفت که زراعت و مالدارى در افغانستان هنوزهم شکل سنتى دارد و افراد مسلکى در اين بخش ها کم مى باشد.  

موصوف افزود که در حال حاضر، اين انستيتيوت امکانات لازم تدريسى و کارهاى عملى ندارد؛ اما تلاش خواهد کرد که کمک هاى بيشتر براى رفع اين نيازمندى ها را جذب کند.

به گفته او قرار است سازمان خوراک و زراعت ملل متحد، انستيتيوت هاى زراعت و وترنرى ولايت هاى هرات، بلخ، ننگرهار، بدخشان، سمنگان و پروان را نيز در قسمت رشد مهارت هاى مسلکى و زمينه سازى براى فرصت هاى کارى فارغان همکارى کنند.

دلاور درمل رييس پلان معينيت تعليمات تخنيکى و مسلکى وزارت معارف، امروز در مراسم امضاى تفاهمنامه، از همکارى سازمان خوراک و زراعت ملل متحد قدردانى نموده گفت که هنوز اين وزارت نتوانسته است کيفيت تعليمات در انستيتيوت ها را طورى که لازم است، بلند ببرد.

به گفته او معينيت تعليمات تخنيکى و مسلکى نياز دارد که نصاب انستيتيوت هاى تخنيکى و مسلکى را، با در نظرداشت نيازهاى بازار کار عيار سازد.

او بدون ارايه جزييات گفت، در نظر است وزارت معارف، بوردى را تشکيل دهد که برعلاوۀ مهارت هاى فارغان انستيتيوت هاى تخنيکى و مسلکى، مهارت هاى کسانى را نيز تاييد کند که مهارت لازم دارند؛ اما در اين انستيتيوت ها آموزش نديده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement