خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور غنى برای بررسی چگونگی بازداشت آصف مهمند حکم صادر کرد

رئیس جمهور غنى برای بررسی چگونگی بازداشت آصف مهمند حکم صادر کرد

Aug 15, 2017 - 22:24

کاّبل (پژواک ٢٤ اسد٩٦): لوى څارنوالى افغانستان ميگويد که به اساس حکم رئیس جمهور افغانستان، چگونگی بازداشت یک عضو شورای ولایتی بلخ به گونۀ همه جانبه بررسى مى شود .

جمشید رسولی سخنگوی لوى څارنوالى درصحبت با رسانه ها گفته است که  هیچ مکتوبی برای بازداشت این عضو شورای ولایتی از سوی این نهاد صادر نشده‌است.

به گفته‌وی، بر اساس حکم رئیس جمهور، هیئتی به ریاست یکی از معاونین لوی سارنوالی و عضویت رئیس سارنوالی اختصاصی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری، نماینده‌گان وزارت داخله، ریاست عمومی امنیت ملی و اداره مستقل ارگان‌های محلی، توظیف شده‌اند تا این رویداد را بررسی کند.

او گفت:" موضوع به شکل همه جانبه از طرف این هیئت بررسی خواهد شد، چگونگی موضوع و اجراات از طرف ارگان‌ها و اشخاص مسئول و غیر مسئول همه مواردی است که از طرف این هیئت مورد تحقیق و بازپرس قرار گرفته و در نهایت امر تصمیم قانونی پیرامون این قضیه اتخاذ خواهد شد."

 این در حالی است که منیر فرهاد سخنگوی والی بلخ ادعا می‌کند که شب گذشته زمانی که محمد اصف مهمند عضو شورای ولایتی بلخ از کابل به میدان هوایی این ولایت رسید، بر اساس دستور لوی سارنوالی از سوی پولیس بازداشت شد.

به گفته وی، در جریان بازداشت این عضو شورای ولایتی، برخی افراد مسلح غیر مسئول وارد میدان هوایی مولانا جلال الدین محمد بلخی شده و در درگیری متقابل دو محافظ قوماندان امنیه نیز زخمی شده‌اند.

 فرهاد ورود محافظان عطا محمد نور والی بلخ برای بازداشت محمد آصف مهمند به داخل میدان هوایی را رد می‌کند اما این را تأیید می‌کند که برخی محافظان والی بلخ پس از برخورد فزیکی به کمک پولیس به بیرون محوطه میدان هوایی، رفته بودند.

محمد آصف مهمند دوشنبه شب هنگامی که هواپیمای حامل او درميدان هوايى مزار شریف بر زمین نشست، از سوی مأموران پولیس مرزی توقف داده شد.

 فرمانده پلیس بلخ می‌گوید که محمد آصف مهمند درميدان هوايى از سوی افراد مسلح نزدیک به والی بلخ بازداشت شد.

اما منیر فرهاد، سخنگوی والی بلخ گفته است که محمد آصف مهمند "براساس مکتوب رسمی و کتبی پیهم لوى څارنوالى ، امنیت ملی و څارنوالى  جرایم سنگین وزارت داخله، به اتهام جعل و تزویر در اسناد تجاری" از سوی پولیس سرحدی بازداشت شده است

سخنگوی  لوى څارنوالى همچنان خاطرنشان کرده که  چند ماه پیش به محمد آصف مهمند نامه احضار فرستاده بود تا برای تحقیقاتی "در یک زمینه دیگر" حاضر شود که او حاضر شد و پاسخ ارایه کرد

اين درحاليست که مهمند هفته پیش درکابل ادعا کرده بود که برخی اسناد در باره فساد اداری والی بلخ و امتیاز دهی وی به نزدیکانش را به لوی سارنوالی ارائه خواهد کرد.

مهمند همچنان ادعا کرده بود که والی بلخ می‌خواهد وی را ترور کند.

درعين حال نجیب دانش سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله گفته ‌است که پولیس در بازداشت محمد آصف مهمند هیچ نقشی نداشته‌است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement