خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"قضيه بازداشت يک عضو شوراى ولايتى در بلخ بايد بيطرفانه بررسى شود"

"قضيه بازداشت يک عضو شوراى ولايتى در بلخ بايد بيطرفانه بررسى شود"

Aug 21, 2017 - 17:35

کابل (پژواک، ٣٠ اسد ٩٦): کميسيون مستقل حقوق بشر افغانستان، خواستار بررسى عادلانه و بدون هیچ نوع ملاحظه سیاسی، قومی و سمتی چگونگى قضيه بازداشت يک عضو شوراى ولايتى شده است. 

به اساس گزارش ها، محمد آصف مهمند عضو شوراى ولايتى بلخ، دوشنبه گذشته (٢٣ اسد) از سوى افراد وابسته به عطامحمد نور والى بلخ در میدان هوایی اين ولايت بازداشت شد و در جریان دستگیری او یک تعداد افراد کشته و زخمی نیز شدند.

 مهمند که حين بازداشت شکنجه نيز شده است، پنجشنبه گذشته آزاد و به کابل آمد.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، با نشر اعلاميه اى از دولت افغانستان و به ویژه از ارگانهای عدلی و قضایی کشور خواسته است تا حادثه ولایت بلخ را به صورت شفاف، عادلانه، بیطرفانه و بدون هیچ نوع ملاحظه سیاسی، قومی و سمتی بررسی نمايد.

همچنان تقاضا کرده است که دولت نتیجه تحقیقات را با شهروندان کشور شریک سازد، عدالت را در این و سایر رويدادهاى کشور تطبیق و امنیت جان شهروندان را به صورت همه جانبه تامین نماید.

کميسيون، از تداوم خشونت ها و نقض حقوق بشری شهروندان کشور ابراز نگرانی نموده از دولت   افغانستان خواسته است که تعهدات و مکلفیت های خویش را با در نظرداشت کنوانسیون های بین المللی حقوق بشر، قانون اساسی و سایر قوانین نافذه کشور در تامین، حمایت و رعایت حقوق بشری شهروندان عملى نمايد؛ تا عدالت تامین و قانونیت رعایت گردد.

 کميسيون مستقل حقوق بشر، امروز(٣٠ اسد)  درحالى خواستاربررسى عادلانۀ قضیه یادشده گردیده که هفتۀ قبل، هيئتى ازسوى رياست جمهورى براى بررسى اين موضوع موظف شده و قرار است اين هيئت، هرچه زود تر نتيجه بررسى را با رياست جمهورى  شريک سازد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement