Status message

خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسابقۀ فوتبال در جوزجان با پيروزى تيم کميتۀ بانوان پايان يافت

مسابقۀ فوتبال در جوزجان با پيروزى تيم کميتۀ بانوان پايان يافت

Aug 22, 2017 - 15:09

شبرغان (پژواک،۳۱اسد۹۶): مسابقۀ فوتبال میان دو تیم دختران در ولايت جوزجان، که به مناسبت سالروز استرداد استقلال و حمایت از نیروهای امنیتی کشور صورت گرفت، با پيروزى تيم کميتۀ بانوان پايان يافت.

محمد صدیق "فایض" رییس تربیت بدنی و سپورت ولایت جوزجان، به آژانس خبرى پژواک گفت که تیم فوتبال کمیته بانوان، توانست با نتيجۀ چهار درمقابل صفر، تيم دختران انستیتيوت خصوصی برلاس در شهر شبرغان را شکست بدهد.

منبع افزود که براى تماشاى اين مسابقات، صدها باشندۀ شهرشبرغان حضور يافته بودند.

وی با اشاره به مشکلات ورزشکاران دختران در جوزجان گفت: "بيشترينه مشکلات دختران ورزشکار حل گردیده و تلاش ها جريان دارد؛ تا چالش هاى باقيمانده نيز مرفوع گردد."

رویا ملکیار یک تن از ورزشکاران و اشتراک کننده این مسابقات گفت: "با راه اندازی چنین مسابقات، استعداد ورزشکاران بهبود مى يابد"

 او افزود که برخى دختران ورزشکار در جوزجان، با مشکلاتى از جمله تهدید امنیتی و اذیت و آزار خیابانی روبه رو اند و این کار، باعث می شود تا خانواده ها دختران شانرا برای مشارکت در امور ورزشی اجازه ندهند.

زولیا "صمیمی" ورزشکار دیگر گفت با آنکه دختران ورزشکار در ولایت جوزجان، با مشکل مواجه هستند؛ اما  با گذشت هر روز، تعداد دختران ورزشکار در شهر شبرغان افزایش پیدا می کند.

گفتنی است که در ولایت جوزجان، ۲۰ فدراسیون ورزشی فعالیت دارد که در فدراسیون فوتبال و پینگ پانگ، حدود یکصد تن از دختران مصروف زروش می باشند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement