خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

فصل ششم ليگ برتر فوتبال تا دو روز ديگر آغاز مى‌شود

فصل ششم ليگ برتر فوتبال تا دو روز ديگر آغاز مى‌شود

Sep 05, 2017 - 17:46

کابل (پژواک، ۱۴ سنبله ۹۶): فصل ششم ليگ برتر فوتبال افغانستان، تا دو روز ديگر آغاز می شود و قرار است که بهترين بازيکنان اين ليگ، در تيم ملی فوتبال کشور جذب شوند.

شفيق گوهری کميشنر ليگ برتر فوتبال افغانستان، که  امروز در نشست خبری در کابل صحبت می‌کرد گفت که قرار است فصل ششم ليگ برتر فوتبال افغانستان، دو روز بعد به تاريخ ۷ سپتمبر سال روان ميلادی، در استديوم فدراسيون فوتبال کشور آغاز و به مدت دو ماه ادامه می يابد.

وی گفت که دراين رقابت ها تيم‌های طوفان هريرود، شاهين آسمايی، ميونداتلان، موج‌های آمو، عقابان هندوکش، سيمرغ البرز، دسپين غربازان، د اباسين څپې از هشت زون کشور، به مصاف هم می‌روند.

موصوف افزود: "در اين مسابقات، چهره های با استعداد فوتبال کشور را شناسايی می‌کنيم و از ميان آنان بهترين بازی‌کنان به تيم ملی فوتبال کشور جذب خواهند شد."

گوهری، با پذيرفتن انتقادات در مورد اينکه ليگ برتر فوتبال افغانستان، در حال حاضر سرتاسری و ستندرد نيست، گفت: "ما می‌پذيريم که يک ليگ ستندرد و سرتاسری نيست؛ اما تلاش می‌کنيم که اين ليگ را سرتاسری و ستندرد با بازی های رفت و برگشت بسازيم."

يوسف کارگر معاون فنى فدراسيون فوتبال افغانستان، با بيان اينکه آنان تلاش کرده اند از طريق اين ليگ، مصروفيت سالم را برای جوانان ايجاد و وحدت ملی را ميان مردم به وجود آورند، گفت که در کنار اين دستاوردها، موجوديت بازيکنان ليگ برتر در تيم ملی فوتبال کشور، افتخارات عظيم و انعکاس خوب در سطح بين المللی نيز داشته است.

کارگر افزود: "ما تلاش کرديم که کيفيت فوتبال را تغيير بدهيم، که تا حدی تغيير هم داديم و دستاوردهای فراوان در اين عرصه داشتيم و در اين ليگ، ورزشکاران به تيم ملی نيز جذب و رسماً اعلام می‌گردد."

معاون فدراسيون فوتبال گفت که در نخستين بازى اين ليگ، شاهين آسمايی و سيمرغ البرز به مصاف هم می‌روند. وى افزود که تلاش می کنند تا بازی های اين فصل را برای هواداران فوتبال، هيجانی تر و پرخاطره بسازند.

شفيع شريفی مسوول روابط عامه شرکت مخابراتی روشن، با تاکيد بر حمايت از ليگ برتر فوتبال افغانستان، گفت که شرکت مخابراتی روشن، از ايجاد تاکنون در کنار ايجاد فرصت های کاری برای جوانان، به حمايت از ورزش بخصوص فوتبال تلاش زياد کرده است.

واحد واحد يار نماينده گروپ کمپنی های پامير نيز حمايت شان را از فصل ششم ليگ برتر فوتبال افغانستان، اعلام کرده گفت که آنان تلاش می کنند تا ورزش را به صورت اساسی نهادينه بسازند.

ليگ بر‌تر فوتبال افغانستان، با حمايت شرکت روشن و شماری از موسسه ها و سرمايه گذاران ملی، راه اندازی شده است و فيفا (فدراسيون بين المللى فوتبال) و کنفدراسيون فوتبال آسيا نيز بر آن نظارت می‌کنند.

در پنج فصل گذشته؛ شاهين آسمايی نمايندۀ کابل، طوفان هريرود نمايندۀ حوزه غرب، شاهين آسمايی نماينده کابل، سيمرغ البرز نماينده حوزه شمال، و سپين غر بازان نماينده حوزه شرق، به ترتيب توانسته ‌اند مقام قهرمانی اين رقابت‌ها را به دست آورند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement