خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اشرف غنى: موانع و مشکلات فراراه رُشد کرکت برداشته شود

اشرف غنى: موانع و مشکلات فراراه رُشد کرکت برداشته شود

Sep 16, 2017 - 14:28

 

کابل (پژواک، ٢٥ سنبله ٩٦): ریيس جمهور اشرف غنى در يک ملاقات با مربیان، مبصرین و بازیکنان ملى و بين المللى تیم های لیگ شپږیزه کرکت، تاکید نمود که بخاطر رشد و تقویت بیشتر ورزش کرکت، باید موانع و مشکلات فرا راه آن، برداشته شود.

در خبرنامه اى که امروز ٢٥ سنبله، از دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا عاطف مشعل رئیس عمومی کرکت بورد افغانستان صحبت کرد و ضمن تشکراز توجه و حمایت های دولت بخصوص رئیس جمهور از ورزش کرکت، گفت: "در هشت ماه گذشته، ما پالیسی های اساسی را در کرکت بورد ایجاد کردیم، روابط ما با شورای بین المللی کرکت((ICC تقویت یافته است و اکنون، عضویت کامل این نهاد را دریافت کرده ایم و پالیسی و اساسنامۀ تصویب شده داریم."

سپس اصغر ستانکزی کپتان تیم ملی کرکت کشور صحبت کرده، گفت که  لیگ شپږیزۀ کرکت که همین اکنون مسابقات شان در شهر کابل جریان دارد، از مدت پنج سال بدینسو، همه ساله برگزار می شود و در مسابقات امسال، ۳۰ تن از بازیکنان، مربیان و مبصرین خارجی اشتراک کرده اند.

بعداً الستر کمبیل کپتان اسبق تیم ملی کرکت زیمبابوی و مبصر بین المللی کرکت صحبت نموده گفت: "من بسیار خرسندم که در این مسابقات اشتراک می کنم و ما بخاطر اینکه نشان بدهیم که در کنار شما قرار داریم، به افغانستان سفر کرده ایم."

موصوف با تاکید بر اینکه مسابقات لیگ برتر کرکت تا آخر ادامه خواهد یافت، افزود که بعد از وقوع رویداد تروریستی سه روز قبل، ما درک کردیم که چقدر مردم افغانستان به کرکت عشق می ورزند و چه صبر و استقامتی دارند.

وی گفت که در سال ۱۹۹۲ من مربی تیم ملی کرکت زیمبابوی بودم، مردم ما جذبه و احساسات خاصی بخاطر این ورزش داشتند؛ اما اکنون جذبه، احساسات و حمایت های مردم افغانستان از کرکت، مرا شگفت زده ساخته است.

متعاقباً سکندر رضا بازیکن بین المللی از کشور زیمبابوی صحبت کرده، گفت: "خرسندم که در افغانستان آمده ام، هدف ما این است که بخاطر علاقمندی تان به ورزش کرکت و آوردن صلح در افغانستان، در کنار شما مانند برادر قرار داشته باشیم."

وی از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان که در زمینۀ تامین امنیت و ایجاد فضای آرام بخاطر برگزاری مسابقات متذکره تلاش می کنند، تشکر نمود.

رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های آنان، ضمن تشکر از همبستگی و یکپارچگی کرکت بورد، گفت که شما از زبان ورزش نمایندگی می کنید و شجاعت این را دارید که با استفاده از این ورزش، مردم تان را بیشتر از پیش متحد و یکپارچه بسازید. وی از اشتراک بازیکنان، مربیان و مبصرین خارجی در مسابقات متذکره، به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان تشکر کرد.

موصوف خطاب به بازیکنان تیم ملی کرکت کشور گفت که شما نام افغانستان را در جهان بلند کردید.

 وی افزود که در گذشته، مردم کمتر با ورزش کرکت آشنایی داشتند؛ اما امروز تمام مردم آن را می شناسند، دوست دارند و از آن به یک صدا حمایت می کنند.

اشرف غنى خاطرنشان کرد که بخاطر زحمات و تلاش های بازیکنان تیم ملی کرکت کشور است که این بازی، در افغانستان به شهرت رسیده و مردم با احساسات مثبت از آن حمایت می کنند.

رئیس جمهورغنی، بخاطر سهمگیری سکتور خصوصی در کرکت تشکر کرد و تاکید نمود که بخاطر رشد و تقویت بیشتر ورزش کرکت، باید موانع و مشکلات فراراه آن، برداشته شود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement