خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اتریش افغانستان را در بخش تعلیمات حرفوی و انرژی تجدیدپذیر همکاری میکند

اتریش افغانستان را در بخش تعلیمات حرفوی و انرژی تجدیدپذیر همکاری میکند

Sep 20, 2017 - 11:58

کابل(پژواک، ٢٩ سنبله ٩٦) اتریش، افغانستان را در بخش تعلیمات حرفوی و انرژی تجدیدپذیر همکاری می کند و عربستان سعودى، يک بار ديگر اعلام داشت که از افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم حمایت می کند.

اين موارد را رييس جمهور اتريش الکساندر فن دربیلن، و عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجۀ امارات متحدۀ عربی، ديروز در ديدارهاى جداگانه در حاشیۀ نشست مجمع عمومی ملل متحد، با محمد اشرف غنى رييس جمهور افغانستان ابراز داشته اند. 

 در خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان آمده است که رييس جمهور محمد اشرف غنی، روز گذشته در حاشیه هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با الکساندر فن دربیلن رییس جمهور اتریش؛ در مورد صلح، همکاری های منطقه یی، توسعۀ ترانزیت و تجارت بحث و تبادل نظر نموده است.

رییس جمهور غنی در این دیدار، با تشکر از همکاری های اتریش در عرصه های مختلف با افغانستان و با اشاره به تجارب آن کشور در بخش های تعلیمات حرفوی و انرژی تجدید پذیر، خواهان همکاری اتریش با افغانستان شده است.

موصوف با ارزنده و مفید دانستن انرژی تجدید پذیر برای حفظ محیط زیست، گفته است که افغانستان ظرفیت لازم جهت تولید این انرژی را دارد که با همکاری اتریش در این بخش، از ظرفیت های موجود استفادۀ موثر شده می تواند.

الکساندر فن در بیلن رییس جمهور اتریش با خرسندی از فراهم شدن زمینۀ ملاقات با رییس جمهور افغانستان گفته است که حکومت و مردم اتریش همواره در کنار مردم و حکومت افغانستان خواهند بود و کشورش آماده است تا افغانستان را در بخش تعلیمات حرفوی و انرژی تجدید پذیر همکاری نماید.

همچنان رییس جمهور محمد اشرف غنی، ظهر روز گذشته در حاشیه مجمع عمومی ملل متحد در مقر این سازمان، با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجۀ امارات متحدۀ عربی دیدار کرده است.

ابتدا، وزیر امور خارجۀ امارات متحدۀ عربی گفته است: «ما همواره به مثابۀ همکار در کنار مردم افغانستان خواهیم بود و در راستای مبارزه با تروریزم، افغانستان را حمایت می نماییم؛ چون قربانی مردم افغانستان و دیپلمات های ما ضایع نخواهد شد و از برکت آن ها افغانستان به ثبات خواهد رسید.»

موصوف، با اشاره به اعلام استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و منطقه، گفته است که استراتیژی متذکره، برای ثبات و امنیت منطقه مفید و ارزنده می باشد. 

وی با نگرانی از تفکیک قایل شدن میان تروریزم خوب و بد در منطقه، علاوه نموده است که تهدید تروریزم در منطقه و جهان، باید درک شود و دراین راستا مبارزۀ مشترک انجام شود.

در این دیدار، شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان از رئیس جمهور کشور دعوت نمود تا در ماه نوامبر، در مراسم افتتاح موزیم امارات متحدۀ عربی اشتراک نماید و یا هیئتی را از افغانستان بفرستد.

رئیس جمهور محمد اشرف غنی، در این دیدار با سپاسمندی از همکاری های امارات متحدۀ عربی درعرصه های گوناگون با افغانستان، امارات متحدۀ عربی را دوست و برادر مردم افغانستان خوانده است.

وی همچنان افزوده است که امارات متحدۀ عربی، در راستای مبارزه با تروریزم، یکی از شرکای قوی افغانستان است.

ريیس جمهور کشور؛ ضمن تشکر از دعوت وزیر خارجۀ امارات متحدۀ عربی گفته است افراطیت و تروریزم برای کشورهای منطقه و جهان یک تهدید جدی به شمار میرود که جهت دفع آن، نیاز به یک استراتیژی واحد و مبارزه جدی می باشد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement