خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

چین به آسیب‌دیدگان دروازهای بدخشان سرپناه می‌سازد

چین به آسیب‌دیدگان دروازهای بدخشان سرپناه می‌سازد

Sep 20, 2017 - 19:19

کابل (پژواک ٢٩ سنبله ٩٦): سفارت چین آماده گى کشور خويش را پيرامون ساخت سرپناه به آسيب ديده گان دروازهاى بدخشان اعلام نموه است.

اين اظهارات در خبرنامه اى که از سوى رياست اجرائيه به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، بيان گرديده است.

در خبرنامه آمده است که شمارى از نماینده‌گان و متنفذان  ولايت بدخشان  روز گذشته (سه شنبه) در دیدار با رییس اجراییه کشور از وضعیت نامساعد آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی در دروازها سخن زدند.

آنان گفتند که ده‌ها خانه در نتیجۀ سیلاب‌ها تخریب شده و اکنون خانواده‌ها در خیمه‌ها به سر می‌برند.

در خبرنامه افزوده شده است که داکتر عبدالله، رییس اجراییه دربارۀ درخواست نماینده‌گان بدخشان و رسیده‌گی به وضعیت آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی، امروز با یاو جینگ سفیر دولت چین در کابل دیدار و ملاقات کرد.

موصوف از سفیر چین در کابل خواستار کمک و ساخت سرپناه به آسیب‌دیده‌گان دروازها (شامل پنج ولسوالى نسى، ماى مى، شکى، کوفاب و خواحان) شد و گفت که در حال حاضر بیجاشده‌گان در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند.

در خبرنامه علاوه شده است که یاو جینگ سفیر کشور چین در کابل در اين دیدار آماده‌گی دولت متبوعش را برای کمک به ایجاد سرپناه برای آسیب‌دیده‌گان سیلاب‌های ولسوالی‌های درواز اعلام نمود.

بر بنياد معلومات خبرنامه، قرار شد تا وزارت احیا و توسعه دهات به زودی کار اعمار ١٣٠ باب منزل مسکونی، یک باب کلینیک و یک‌باب مکتب را با کمک مالی دولت چین آغاز نماید.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement