خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ارگ: افغانستان و هند عليه تروريزم هدف مشترک دارند

ارگ: افغانستان و هند عليه تروريزم هدف مشترک دارند

Sep 23, 2017 - 16:26

کابل (پژواک، اول ميزان ٩٦): قصر رياست جمهورى افغانستان، در واکنش به اظهارات صدراعظم پاکستان، گفته هاى موصوف را رد کرده و مى گويد که افغانستان و پاکستان، در مقابل تروريزم هدف مشترک دارند.

صدر اعظم پاکستان گفته بود که هندوستان، نقش سياسى و نظامى در افغانستان بازى کرده نمى تواند.

شاهد خاقان عباسى صدراعظم پاکستان، طی يک نشست خبرى در نيويارک گفته بود که مداخلات هندوستان در افغانستان، به جاى حل مشکلات، باعث ايجاد مشکلات ديگر خواهد شد.

اما دواخان مينه پال معاون سخنگوى رييس جمهور، اين اظهارات صدر اعظم پاکستان را مداخله در امور داخلى افغانستان خواند.

موصوف به تاريخ اول ميزان، به آژانس خبرى پژواک گفت: "افغانستان يک کشور مستقل است، با تمامى کشورها با در نظرداشت منافع ملى خود، روابط برقرار کرده است."

به گفتۀ مينه پال، افغانستان وهندوستان، علاوه بر روابط سياسى و اقتصادى، در بخش مبارزه با تروريزم نيز هدف مشترک دارد؛ چرا که تروريزم تهديد مشترک به هردو کشور است.

اين مقام قصر رياست جمهورى گفت که روابط افغانستان با هندوستان، به ضرر هيچ کشور ديگر نيست و نبايد کسى در اين مورد نگرانى داشته باشد.

 قبل از اين، حضرت عمر زاخيلوال سفير افغانستان در اسلام آباد، در يک نشست خبرى گفته بود که روابط افغانستان و هندوستان، بر ضد پاکستان نيست.

وى افزوده بود که مشارکت افغانستان- هندوستان هيچگاه باعث ضرر به پاکستان نخواهد شد.

اين در حالى است که دونالد ترمپ رييس جمهور امريکا، در پاليسى جديد خود براى افغانستان - آسياى جنوبى، از هندوستان خواسته است که نقش بيشتر در افغانستان بازى کند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement