خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"بخارى قلعه" در فارياب به تصرف دولت درآمد

"بخارى قلعه" در فارياب به تصرف دولت درآمد

Sep 23, 2017 - 09:54

میمنه (پژواک، اول ميزان ۹۶): در پی عملیات قوای هوایی و توپچی نيروهاى امنيتى در ولسوالى المار فارياب ١٢ مخالف دولت کشته و زخمى شدند و قريۀ "بخارى قلعه" اين ولسوالی به تصرف دولت درآمد.

دگروال امیرمحمد، رئیس ارکان لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهین به آژانس خبرى پژواک گفت، این عملیات حوالی ساعت ٧ شام روز گذشته آغاز شد که از اثر فیرهای هوایی و توپچی، ۸ طالب به شمول دو قوماندان شان به نام های مبشر و بلوچ کشته شده و چهار تن دیگر شان زخمی شده اند.

موصوف افزود که در عملیات یاد شده، یک تانک هاموی و یک میل دهشکه مخالفین مسلح نیز تخریب شده است.

وی گفت که نیروهای محلی منسوب به محمد صالح صالح ولسوال المار به حمایت قطعات اردو ملی منطقه «بخاری قلعه» را از وجود مخالفان مسلح تصفیه کرده اند.

در همین حال ولسوال المار با تائید این خبر گفت که در این عملیات تصفیوی تلفات سنگین به طالبان وارد شده و نیروهای امنیتی اش «بخارى قلعه» را کاملاً تصفیه نموده اند.

قريه "بخارى قلعه" در دو کيلومترى ولسوالى قيصار موقعيت دارد، از چندماه به اينسو در کنترول دشمن قرار داشت که مخالفان دولت از اين قريه ولسوالى را تحت آتش قرار ميدادند.

به گفته باشنده هاى اين ولسوالى، موجوديت تهديدات دشمن در اين قريه مستقيماً ادارۀ ولسوالى را تحت تاثير قرار داده و امنيت ولسوالى را مختل مي سازد.

یک باشنده محل می گوید که طیاره های بی پیلوت و هلیکوپترهای نظامی روز گذشته با چندین بار حمله هوایی منطقه «بخاری قلعه» را بمبارد کردند.

وی گفت با آن که شماری از باشنده گان این قریه، منطقه را ترک کرده بودند، اما خسارات جانی و مالی به مردم وارد شده است.

طالبان تا اکنون در مورد جنگ ‌و تلفات افراد شان چیزی نه گفته اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement