خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم کندز: از عملکرد افراد مسلح غیرمسوول به ستوه آمده ایم

مردم کندز: از عملکرد افراد مسلح غیرمسوول به ستوه آمده ایم

Sep 24, 2017 - 18:57

کندز(پژواک،٢ميزان٩٦): مردم کندز می گویند که افراد مسلح غیرمسوول در مرکز و ولسوالی های این ولایت، آزادانه رفت و آمد دارند و این کار مردم را سخت نگران کرده است.

آنها تاکید دارند که حکومت، باید هر چه زودتر در برابر تمام افراد مسلح غیرقانونی اقدام نماید.

رحیم الله یک تن از باشندگان شهر کندز، امروز(٢میزان) به آژانس خبری پژواک گفت که افراد مسلح غیرمسوول، آزادانه در شهر رفت و آمد می کنند و مردم را سخت نگران کرده اند.

رحیم الله افزود: "آنها در حومه شهر آزادانه رفت و آمد می کنند، مردم را وحشت زده کرده اند، چندین بار شکایت کردیم؛ اما حکومت تا کنون هیچ کاری نکرده، در این مورد باید جدی اقدام نماید."

همچنان وحیدالله یک باشندۀ دیگر شهر کندز نیز موجودیت افراد مسلح غیرمسوول را یک مشکل جدی دانست و تاکید کرد که باید حکومت، هرچه زودتر جلو این افراد را بگیرد.

وی جزئیات در این مورد ارائه نکرد اما گفت: "این افراد مسلح غیرمسوول، دختران مکتب را اذیت می کنند، مردم را می کشند، دزدی و اختطاف می کنند و هر کاری که بخواهند آنرا انجام می دهند؛ اما کسی جلو آنها را نمی گیرد."

تعداد افراد مسلح غیر مسوول، در ولسوالی خان آباد نسبت به دیگر ولسوالی ها بیشتر می باشند و مردم را با مشکل مواجه کرده اند.

احمدالله یک باشندۀ این ولسوالی، به پژواک گفت که طی یک سال گذشته، چندین فرد ملکی از سوی افراد مسلح غیرمسوول کشته شده اند.

وی افزود: "افراد مسلح غیرمسوول، پروای هیچ کس را ندارند؛ هرآنچه بخواهند به زور تفنگ بالای مردم بیچاره انجام می دهند. چندین بار شکایت کردیم؛ اما تا اکنون کسی صدای ما را نشنیده است."

یک تعداد مردم دیگر این ولایت نیز اظهارات مشابه داشتند.

مل پاسوال عبدالحمید حمیدی قوماندان امنیۀ کندز، در این مورد به پژواک گفت که افراد مسلح غیرمسوول موجود در شهر کندز، اجازۀ رفت و آمد در این شهر را ندارند.

وی افزود: "اما این افراد در ولسوالی ها در وقت ضرورت، با دولت در چارچوب خیزش مردمی همکاری می کنند."

قوماندان گفت که پولیس و گار نیزیون، جلو هر نوع فعالیت هر فرد مسلح غیر مسوول را می گیرد.

وی افزود: "ممکن است مردم محافظین کدام مقام دولتی را در لباس ملکی دیده باشند، ما به افراد مسلح غیرمسوول اجازۀ تردد را نمی دهیم."

اما حمیدی گفت با وجود این هم ١٥٠٠فرد مسلح غیرمسوول، در شهر و ولسوالی های کندز موجود اند.

وی گفت که آنها بر اساس یک برنامه تلاش می کنند که اسلحه این افراد را جمع کنند.

علاوه بر کندز، در کابل و دیگر ولایات نیز افراد مسلح غیرمسوول موجود اند که در جریان تجلیل از روزهای خاص، با اسلحۀ شان به راه ها و کوچه ها می آیند و فیر می کنند، که در نتیجۀ آن، به یک تعداد مردم  تلفات و جراحات نیز وارد می شود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement