خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مشکل نبود آب صحى آشاميدنى ٥٠٠ خانواده در سمنگان حل شد

مشکل نبود آب صحى آشاميدنى ٥٠٠ خانواده در سمنگان حل شد

Sep 27, 2017 - 14:36

ایبک (پژواک، ٥ ميزان ٩٦): با تکمیل کار یک پروژۀ آبرسانی در ولايت سمنگان، مشکلات آب آشامیدنی صحی حدود ٥٠٠ خانواده در دو قریۀ ولسوالى حضرت سلطان اين ولايت حل گردید.

انجنیر عبدالرب حکیمی رییس احیاء و انکشاف دهات سمنگان، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين پروژه، با پنج عشاريه دو ميليون افغانى، از طريق برنامۀ ملی آبرسانی و حفظ الصحۀ محیطی وزارت احیاء و انکشاف دهات عملى شده است.

به گفته او ازطريق اين پروژه، در مدت يک سال آب يک چشمه از يک کوه که در فاصله حدود ٩ کيلومترى موقعيت دارد، توسط احداث پايپ به دو قريه (آق چشمه و آبقل) انتقال داده شده و براى استفاده مردم از آب در چندين محل اين قريه نل احداث گرديده است.  

به گفته او ساخت دو ذخیره آب که هر کدام آن ظرفیت چهل متر مکعب آب را دارد، نيز شامل اين پروژه مى باشد. 

 غلام علی جعفری رییس شورای انکشافی قریه آق چشمه، با اظهار خرسندى از عملى شدن اين پروژه گفت که پیش از این، باشندگان اين قریه آب آشامیدنی را توسط مرکب از بلندی کوه يادشده انتقال می دادند.

او گفت که باشندگان دو قریۀ يادشده که در یک منطقۀ دورافتاده و برفگير خرم سارباغ واقع است، در فصل زمستان از آب برف استفاده نموده؛ زيرا در اين فصل، آب را از کوه توسط مرکب انتقال داده نمى توانستند.  

رییس احيا و انکشاف دهات سمنگان گفت کار چهار پروژۀ ديگر آبرسانی، از طریق برنامه ملی آب رسانی و حفظ الصحه، در چهار قريۀ ولسوالى روى دو آب نيز ادامه دارد.

او گفت که با تکميل اين چهار پروژه، حدود دو هزار خانواده در چهار قريۀ يادشده (خواجه زاهد، ايماق، آبخورک و چهارمغزسای) از آب صحى آشاميدنى مستفيد خواهند شد.  

اين در حالى است که به اساس يک گزارش پژواک، ٦٠٠٠ خانواده در ولسوالى هاى حضرت سلطان و فيروزنخچير و مرکز اين ولايت، دچار قلت جدى آب صحى آشاميدنى شده اند و رياست احيا و انکشاف دهات، از حدود دو ماه به اين طرف، روزانه ٢٤ هزار ليتر آب توسط تانکرها در اين قريه ها توزيع مى کند. 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement