خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: فرصت های جدید براى افغانستان به وجود آمده است

غنى: فرصت های جدید براى افغانستان به وجود آمده است

Oct 02, 2017 - 16:18

کابل (پژواک، ١٠ ميزان ٩٦): رییس جمهور کشور، در دیدار با يک مقام بلندپايۀ بريتانيا گفته است که پس از اعلام استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا، ماحول تغیير کرده و فرصت های جدید براى افغانستان به وجود آمده است.

رییس جمهور غنی در ديدار با مارک فیلد وزیر دولت بریتانیا در امور خارجه و کشورهای مشترک المنافع و هیئت همراهش که درارگ رياست جمهورى صورت گرفت، روی موضوعات مختلف از جمله استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و جنوب آسیا، صلح و ثبات در افغانستان و منطقه، انتخابات آینده، تجارت، ترانزیت و سایر مناسبات منطقوی بحث و تبادل نظر نموده اند.

 به نقل از خبرنامه ارگ که کاپى آن به پژواک رسيده، رييس جمهور کشور با ابراز قدردانی از کمک های حکومت و مردم بریتانیا در سال های اخیر به افغانستان، گفته است که پس از اعلام استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا، ماحول تغیير کرده و فرصت های جدید به وجود آمده، که به همکاری شرکای بین المللی، صلح و ثبات در افغانستان و منطقه تامین خواهد شد.

درمقابل وزیر دولت بریتانیا در امور خارجه و کشورهای مشترک المنافع گفته است که کشورش همیشه با مردم افغانستان بوده و در آینده نیز در کنار آنان باقی خواهند ماند.

وی افزوده است: «همکاری های خویش با افغانستان را در عرصه های مختلف ادامه می دهیم و از استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و جنوب آسیا، حمایت می نماییم.»

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement