خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: هیچ کس نمی‌تواند زحمات کارکنان صحی کشور را نادیده بگیرد

عبدالله: هیچ کس نمی‌تواند زحمات کارکنان صحی کشور را نادیده بگیرد

Oct 07, 2017 - 16:26

کابل (پژواک،۱۵میزان۹۶): رییس اجرایی حکومت، از تلاش های شبانه روزی کارکنان صحی در کشور ستایش کرده و گفت که هیچ کس نمی‌تواند زحمات و کار خستگی‌ناپذیر کارکنان سکتور صحت افغانستان را نادیده بگیرد.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت، امروز(شنبه) باشمارى از داکتران و کارکنان صحی در شهرکابل ديدار کرد.

در آغاز، متخصصان شفاخانه‌ها و مسوولان اتحادیه‌های صنفی دوکتوران، مشکلات و چالش‌های‌ بخش صحت عامۀ کشور را با رییس اجراییه در میان گذاشتند.

بربنیاد اظهارات متخصصان و دوکتوران شفاخانه‌ها؛ کمبود بودجه، مالیات سنگین، معاش اندک، عدم مصوونیت، کمبود پرسونل و بستر در شفاخانه‌ها و واردات ادویۀ بی‌کیفیت، از عمده‌ترین نگرانی‌ها و چالش‌های کارکنان سکتور صحت عامۀ افغانستان می‌باشد.

سپس رییس اجرایی حکومت، از تلاش‌ها و کار شبانه‌روزی دوکتوران و کارکنان سکتور صحت عامۀ کشور ستایش و قدردانی کرده وبا اشاره به اظهارات برخی اشتراک‌کنندگان اين برنامه در پیوند به ذهنیت منفی مردم و دولت دربارۀ دوکتوران گفت که دولت و مردم افغانستان، قدر تلاش‌ها و زحمات شما را در شرايط دشوار می‌دانند.

موصوف از ایجاد کمیتۀ صحت در چارچوب شورای وزیران، به عنوان یک اقدام در راستای حل مشکلات حوزۀ صحت یادآوری کرد و گفت که وزارت صحت عامه، در هماهنگی با اتحادیه‌های صنفی دوکتوران و متخصصان سکتور صحت؛ چالش‌ها و نارسایی‌ها را مشخص نموده و در کمیتۀ صحت شورای وزیران مطرح سازند تا روی آن‌ها بحث صورت گیرد و راه‌های حل جستجو گردد.

رییس اجرایی کشور، پرداخت رشوه به خاطر طی مراحل اسناد دوکتوران را غیرقابل تحمل خواند و بر شفافیت در این بخش تأکید ورزید.

همچنان وی مصوونیت کارکنان صحت عامه را مهم عنوان کرد و گفت که نباید دوکتوران به خاطر «اشتباهات اجتناب‌ناپذیر» تحت پیگرد قرار گیرند.

داکتر عبدالله بر «ارتقای ظرفیت» کارکنان سکتور صحت عامه تاکيد کرد و به وزارت صحت عامه هدایت داد تا طرح ارتقای ظرفیت کارکنان صحی را با وی در میان بگذارند تا در این زمینه اجراآت صورت گیرد.

عبدالله با ابراز این‌که بیمۀ صحی در کشور وجود ندارد، گفت: "هزینۀ تداوی کمرشکن است و باید روی ارایۀ خدمات صحی معیاری و کم‌هزینه کار صورت گیرد."

وی افزود که ارایۀ خدمات مناسب صحی، روی توسعه، رشد اجتماعی، اقتصادی و صلح و ثبات در کشور، تأثیر مستقیم برجا می‌گذارد.

موصوف در اخیر صحبتهایش گفت: "کار شما به مرگ و زندگی» شهروندان بستگی دارد و به همین دلیل با در نظرداشت امکانات تلاش خواهیم کرد زمینه‌های بهتر کاری را برای شما فراهم سازیم.

گفتنی است که در این برنامه؛ معاونین ریاست اجرائیه، وزیر صحت عامه و صدها تن از داکتران و کارکنان سکتور صحت  اشتراک ورزیده بودند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement