خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رستمى: حدود ٤١ هزار پروژۀ انکشافى در کشور تطبيق گرديده است

رستمى: حدود ٤١ هزار پروژۀ انکشافى در کشور تطبيق گرديده است

Oct 08, 2017 - 14:32

کابل (پژواک، ۱۶ميزان ۹۶): وزارت احيا و انکشاف دهات اعلام نمود که در سه سال گذشته، اين وزارت توانسته نزديک به ٤١ هزار پروژۀ انکشافى را به هزينۀ ۹۱۶ ميليون دالر امريکايى عملى نمايد؛ اما هنوزهم ۴۰ درصد مردم روستانشين، به راه های مواصلاتی دسترسی ندارند.

اکبر رستمی سخنگوی وزارت احيا و انکشاف دهات، که امروز در نشست خبری در کابل گفت که درجريان اين سه سال گذشته، به تعداد ۴۰ هزار و۹۶۷ پروژه در سکتورهای ترانسپورت، آبياری، برق رسانی، تعليم و تربيت، صحت، معيشت، انکشاف محل، ارتقای ظرفيت اقتصاد روستايی، مصوونيت اجتماعی، کاريابى برای صلح، آبرسانی و حفظ  الصحۀ محيطی تطبيق شده است.

وی، هزينۀ مجموعی اين تعداد پروژه‌ها را بيش از ۹۱۶ ميليون دالر امريکايی عنوان کرده، گفت که با تکميل اين پروژه‌ها، بيش از ۱۱ ميليون و ۳۰۰ روستانشين در بيش از ۱۸ هزار و ۶۰۰ قريه  در ۳۸۱ ولسوالی ۳۴ ولايت مستفيد شده اند.

سخنگوی وزارت احيا و انکشاف دهات گفت که از جمله پروژه هاى تطبيق شده، نزديک به هشت هزار پروژۀ آن، پروژه هاى سرک سازی مى باشد.

به گفته وی، در حال حاضر بيش از ۶۰ درصد مردم روستانشين، به راه های مواصلاتی دسترسی داشته و حدود ۴۰ درصد  ديگر، از نداشتن دسترسى به راه های مواصلاتی رنج ميبرند؛ اما تلاش ها وجود دارد که تا چهار سال آينده، تا حدی اين مشکلات را حل کنند.

وی، از مانع شدن پروژه های عام المنفعه از سوی مخالفان مسلح خبر داده، گفت که مخالفين مسلح تلاش می‌کنند تا مانع عملی شدن پروژه ها شوند، که در نتيجه شماری از پروژه ها از تطبيق باز ميماند و چنين اعمال شان، نشان می‌دهد که آنان تنها دشمن مردم نه، بلکه دشمن پروژه های عام المنفعه نيز هستند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement