خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

افغانستان وارد قلمرو سبز آزادی بیان شد

افغانستان وارد قلمرو سبز آزادی بیان شد

Nov 13, 2017 - 10:49

کابل (پژواک، ٢٢ عقرب ٩٦):  افغانستان در نشست اخیر سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد، وارد قلمرو سبز آزادی بیان شد.

در يک اعلاميه که از طرف وزارت اطلاعات وفرهنگ منتشر شده، آمده است که افغانستان درنشست اخیر یونسکو که درپاریس برگزارشد، وضعیت آزادی بیان درکشورها بررسی و بربنیاد رده بندی کشورها، افغانستان، وارد قلمرو سبز آزادی بیان شده است.
منبع افزوده است این موضوع نشان میدهد که علیرغم دشواری جنگ و ناامنی که دامنگیر نظام و مردم افغانستان است، تلاش برای تامین مصوونیت خبرنگاران و بهترشدن وضعیت اهل رسانه جریان دارد.

در اعلاميه آمده است که حراست از آزادی بیان وایجاد مصوونیت به خبرنگاران و جلوگیری از تهدید خشونت علیه اهل رسانه، مبین این حقیقت است که آزادی بیان علیرغم تلاش هاى برخی از افراد، مسیرش را دنبال می کند.

منبع گفت فاضل سانچارکی که درنشست یونسکو، درپاریس از افغانستان نمایندگی می کرد، گفته است پس از آنکه کمیته مشترک رسانه ها و حکومت به پیشنهاد و فدراسیون نهادهای ژورنالیستان تشکیل شد، در زمینه پیگیری قضایای خشونت با خبرنگاران، گام های موثری برداشته است.

عبدالمعيد هاشمى رئيس کميته دفاع از ژورناليستان گفت که تاهنوز افغانستان برای خبرنگاران و اهل رسانه کشور، مصوون نیست؛ دولت صرفنظراز آنکه درگیربحران جنگ تحمیلی درکشوراست، درکنار آن باید در راستای رسیدگی به قضایا خشونت، تهدید و قتل خبرنگاران توجه کند .

افغانستان بربنیاد این رده بندی ها، از قلمرو سرخ وارد قلمرو سبز شده است که يک دستاورد به اهل رسانه و آزادی بیان در کشور حساب می شود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement