خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حملۀ انتحارى ديروز کندهار چهار سرباز امريکايى زخمى شده اند

در حملۀ انتحارى ديروز کندهار چهار سرباز امريکايى زخمى شده اند

Nov 14, 2017 - 11:02

کابل (پژواک، ٢٣عقرب ٩٦): نيروهاى ناتو در افغانستان مى گويند که در حملۀ انتحارى ديروز در کندهار، چهار سرباز امريکايى جراحت برداشته اند.

اين حمله، حوالى ساعت ٢:٠٠ بعد از ظهر ديروز در منطقۀ غلامان ولسوالى دند کندهار، با استفاده از موتربم بر کاروان نيروهاى خارجى صورت گرفته بود.

دفترمطبوعاتى نيروهاى ناتو مستقر در افغانستان، به تاريخ ٢٣عقرب به آژانس خبرى پژواک گفت که در اين حملۀ انتحارى، ٤ سرباز امريکايى کشته و زخمى شده اند.

منبع افزوده است که سربازان زخمى، به شفاخانه انتقال يافته و وضعيت صحى شان قابل اطمينان خوانده شده است.

ناتو، گزارش هاى کشته شدن چهار سرباز خود در اين رويداد را رد کرده اند.

مقامات محلى ولايت کندهار نيز ديروز از تلفات و جراحات در اين رويداد خبر داده بودند؛ اما معلومات در مورد تعداد دقيق آن را نداشتند.

 طالبان مسلح، مسووليت اين حمله را بر عهده گرفته اند.

قارى يوسف احمدى سخنگوى اين گروه مى گويد که حمله از سوى افراد آنها صورت گرفت، که در نتيجۀ آن شمار زيادى از سربازان خارجى کشته و زخمى شده اند.

قابل ذکر است که در افغانستان، حدود ١٠ هزار سرباز امريکايى مستقراند و از ٢٠٠١ ميلادى تاکنون ٢٤٠٥سرباز آن کشته شده اند، که از جملۀ آنها ١٣ تن، زندگى خود را در جريان سال جارى در افغانستان از دست داده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement