خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

داکتر عبدالله: نقش پاکستان برای دست‌یابی به صلح و ثبات حیاتی است

داکتر عبدالله: نقش پاکستان برای دست‌یابی به صلح و ثبات حیاتی است

Nov 15, 2017 - 14:19

واشنگتن (پژواک، ٢٤ عقرب ٩٦): داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت مى گويد که نقش پاکستان، براى دستيابى به صلح و ثبات افغانستان حياتى است.

موصوف اين اظهارات را در حاشیه سفرش به ایالات متحده امریکا، با مدیران ارشد روزنامه واشنگتن پست در مقر این روزنامه ابراز داشت.

در این نشست، هیِت رهبری و مدیران ارشد این روزنامه، پرسش‌های خویش را در پیوند به قضایای افغانستان و منطقه مطرح کردند و رییس اجراییه به این پرسش‌ها به گونۀ مفصل پاسخ داد.

در این دیدار، پرسش‌هایی در مورد هدف از سفر هیِت افغانستان به واشنگتن،‌ استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا، مذاکرات صلح با طالبان، روابط افغانستان با پاکستان، وضعیت نظامی- امنیتی کشور، برگزاری انتخابات، برنامه‌های اصلاحی حکومت، مبارزه با فساد و همکاری‌های مشترک میان ایالات متحدۀ امریکا و افغانستان مطرح گردید.

رییس اجراییه با ارایۀ یک چشم‌انداز روشن از وضعیت نظامی، اقتصادی و اجتماعی در افغانستان و روابط کابل- واشنگتن، از حکومت و مردم ایالات متحده به خاطر همکاری با حکومت و مردم افغانستان و مبارزه با تروریزم سپاس‌گزاری کرد.

عبدالله همچنان در صحبت‌های خویش، براصل صلح و دست‌یافتن به ثبات تأکید ورزید و نقش پاکستان را در قطع کمک به گروه‌های دهشت‌افگن برای دست یافتن به صلح، مهم و حیاتی خواند.

موصوف با تأکید روی اصلاحات در حکومت وحدت ملی، از برگزاری انتخابات پارلمانی در سال آینده اطمینان داد و از دستاوردهای حکومت وحدت ملی، در این زمینه سخن گفت.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement