خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

احمدزی: من خود را عزل شده نمی خوانم، بل این توطئه بعضی حلقات در ارگ است

احمدزی: من خود را عزل شده نمی خوانم، بل این توطئه بعضی حلقات در ارگ است

Nov 16, 2017 - 15:21

کابل (پژواک، ۲۵عقرب۹۶): رییس برکنار شده کمیسیون مستقل انتخابات، رییس جمهور را به نقض قانون اساسی متهم کرد و گفت که اشرف غنی براساس مشوره‌های نادرست و به ‌شکل فراقانونی وی را برکنار کرده ‌است.

نجیب‌الله احمدزی، دیشب در فرمانی از سوی رییس جمهور غنی بنابر خواست اعضای کمیسیون مستقل انتخابات از سمت ریاست و عضویت آن کمیسیون برکنار شد.

اما موصوف، امروز در یک نشست خبری برکناری اش از سوی رییس جمهور به پیشنهاد کمیشنران این کمیسیون خلاف قانون اساسی و قانون انتخابات عنوان کرد و گفت که رییس جمهور براساس مشوره های نادرست کمیشنران، اقدام به عزل وى کرده است.

وی افزود : "من خود را عزل شده نمی خوانم، بل این توطئه بعضی حلقات در ارگ است که اراده برای برگزاری انتخابات را ندارند."

به گفتۀ او، از یک سال بدینسو که مسوولیت رهبری کمیسیون را به عهده داشت، فشارهای متعدد از سوی حلقات مشخص در ارگ وجود داشت و آنان خواستار این بود تا به هدایت آنان حرکت کند.

احمدزی می افزاید: "هرگاه به خواسته های آنان پاسخ مثبت داده می شد، حالا برطرف نمی شدم و پیشنهاد را که کمیشنران به رییس جمهور بخاطر عزل من فرستاده، بر اساس فشار حلقات در ارگ بوده است."

او علاوه کرد، روابط وی با ارگ زمانی به تیره‌گی گرایید که با پافشاری و برخی حلقات در ارگ که برای برگزای انتخابات مخالفات می کرد، زمان برگزاری انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی را اعلام کرد.

رییس برکنار شده کمیسیون مستقل انتخابات در ادامه گفت که بالای کمیشنران فعلی نباید باور کرد، آنان صرف برای حلقات معین و خاص کار می کنند.

موصوف برخی کمیشنران را وابسته به مسایل قومی، سمتی، زبانی، احزاب سیاسی و حکومتی خواند و گفت که مردم افغانستان با حضور این کمیشنران هرگز امید برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه را نداشته باشند.

احمدزی در اخیر به کارنامه‌های در کمیسیون مستقل انتخابات کشور اشاره کرد و گفت که او در یک سال گذشته با بی‌طرفی تمام کار خود را اجرا کرده و دست‌آوردهای فراوانی داشته است.

وی خاطر نشان ساخت که در یک سال گذشته، وی توانسته است که در امور کمیسیون تغییرات زیادی به میان آورد و کمیسیون را از حالت خنثی بودن به حالت انفعالی آورده و همچنان برای نخستین بار توانست، عضویت این کمیسیون را در سازمان سارک بدست آورد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement