خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

توزيع ٣٥ هزار چوچه مرغ براى بيش از ٢٢٠٠ زن در پروان آغاز شد

زراعت

آرشيف

توزيع ٣٥ هزار چوچه مرغ براى بيش از ٢٢٠٠ زن در پروان آغاز شد

Nov 16, 2017 - 11:35

چاریکار(پژواک، ٢٥ عقرب ٩٦): توزيع ٣٥ هزار چوچه مرغ با مواد و وسايل لازم نگهداشت آن که ٣٥ ميليون افغانى هزينه بر مى دارد، براى بيش از ٢٢٠٠ زن در ولايت پروان آغاز شد.

عبدالکریم فرزام ريیس زراعت و مالداری اين ولايت مى گويد که اين چوچه مرغ و مواد لازم آن در مرکز و ولسوالى هاى جبل السراج و بگرام اين ولايت توزيع مى شود.

موصوف افزود که ٣٥ ميليون افغانى هزينه اين پروژه از سوى پروژه رشد و انکشاف زراعت و مالدارى به همکارى و اشتراک جامعه (CLAP) وزارت يادشده تمويل مى شود.

به گفته او براى هر خانم يادشده برعلاوه توزيع ١٥ چوچه مرغ، ٥٢ کيلوگرام دانه و وسايل پرورش مرغ ها چون آبخوره، دانه خوره و غيره نيز توزيع مى شود.

او مى گويد که توزيع چوچه مرغ و مواد يادشده براى بيش از ٢٢٠٠ خانم يادشده که از سوى کوپراتيف هاى زراعتى مستحق شناخته شده اند، در يک هفته تکميل خواهد شد.

وى خاطر نشان کرد که بهتر شدن وضعيت اقتصادى زنان هدف اين پروژه مى باشد.

مستفيد شونده گان اين برنامه از دريافت اين کمک خرسند اند.

شیما ٤٥ ساله باشنده منطقه موسوم به غلام علی بگرام که پانزده چوچه مرغ و مواد يادشده را دريافت کرده است مى گويد:«بسیار خوش هستم از این کمک، به اقتصاد ما فایده می رساند و دیگر این که بی کار هستم برايم کار پیدا می شود.»

به اساس معلومات رياست زراعت و مالدارى اين ولايت، در سال جارى پيش از اين نيز براى شش هزار زن زراعت پيشه در مرکز و ولسوالى هاى سيدخيل، سالنگ، بگرام و جبل السراج چوچه مرغ ها و مواد لازم آن توزيع شده است. 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement