خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها تن از اعتراض کنندگان خواهان باز شدن شاهراه ميمنه-جوزجان شدند

ده ها تن از اعتراض کنندگان خواهان باز شدن شاهراه ميمنه-جوزجان شدند

Nov 21, 2017 - 17:58

میمنه (پژواک،۳۰ عقرب ٩٦): ده ها تن در ميمنه مرکز ولايت فارياب در اعتراض به مسدون شدن شاهراه میمنه - جوزجان از سوی طالبان مسلح دست به راهپیمایی زدند و خواهان باز شدن این مسیر روی ترافیک شدند.

این معترضان می گویند که دو روز می شود شاهراه نمبر (۱) که فاریاب را با ولایات جوزجان، بلخ و کابل وصل می کند، در ولسوالی خواجه سبزپوش مسدود گردیده و صدها مسافر در دو طرف جاده منتظر باز شدن راه هستند.

امان الله یکی از دریوران که در این راهپیمایی حضور داشت، به رسانه ها گفت که صبح دیروز از شهر میمنه به سوی مزار شریف حرکت کرده و تاکنون در ولسوالی خواجه سبز پوش منتظر باز شدن راه می باشد.

فقیرمحمد نماینده شرکت ترانسپورتی جبل السراج می گوید که صدها مسافر در شهر میمنه و ولایات جوزجان، بلخ و کابل منتظر باز شدن شاهراه هستند؛ اما دولت در زمینه هیچ اقدامی نمی کند.

وی گفت که طالبان مسلح شاهراه را به دلیلی آزاد کردن سه تن از باشندگان ولسوالی خواجه سبز پوش مسدود کردند که یک و نیم ماه قبل به اتهام همکاری و ارتباط  با گروه طالبان از سوی امنیت ملی بازداشت شده بودند.

موصوف می گوید که طالبان مسلح برای دریوران این مسیر هشدار داده که اگر افراد شان رها نشوند، شاهراه باز نخواهد شد.

عبدالرسول باشنده ولسوالی پشتونکوت می گوید که خانمش در کابل عملیات جراحی شده و وضعیت صحی اش نیز وخیم می باشد، باید جهت معاینات نزدیک داکتر بروند، اما دو روز می شود منتظر باز شدن مسیر شاهراه می باشد.

محمد طاهر رحمانی رییس شورای ولایتی فاریاب به دریوران و مسافرین اطمینان می دهد که شاهراه تا سه روز آینده به کلی به روی ترافیک و مسافرین باز خواهد شد.

وى گفت که به ارتباط بندش شاهراه با مقامات محلی ولایت فاریاب صحبت شده و قرار است تا سه روز دیگر با راه اندازی عملیات و ایجاد پوسته های امنیتی شاهراه میمنه-جوزجان به روی ترافیک باز گردد.

حاجی امین یکی از قوماندانان گروه طالبان طی تماس با پژواک هشدار دادند که اگر افراد بازداشت شده از سوی امنیت ملی آزاد نشوند، به کسی اجازه عبور از این شاهراه را نمی دهند.

اما احمد جاوید بیدار سخنگوی والی فاریاب در این زمینه گفت که رهبری ولایت پلان و تصامیم جدی را روی دست گرفته است که تا چند روز دیگر با راه اندازی عملیات تصفیوی شاهراه میمنه - جوزجان را باز نمایند.

وی به مردم اطمنان می دهد که نگران نباشند و چند تن از مخالفین به زودی توسط نیروهای امنیتی سرکوب و از منطقه به خصوص از مسیر شاهراه راه نمبر یک دور ساخته می شوند 

گفتنی است که از شش ماه بدینسو حدود ۴۵ کیلومتر شاهراه از ولسوالی خواجه سبزپوش تا دولت آباد تحت کنترول طالبان قرار دارد، با ایجاد چک پاینت ها مسافرین را بازجویی و افراد مورد نظر شانرا از موترها پاین کرده، تیرباران می کنند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement