خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: تغییری در سیاست پاکستان در حمایت از تروریسم به میان نیامده است

عبدالله: تغییری در سیاست پاکستان در حمایت از تروریسم به میان نیامده است

Nov 21, 2017 - 18:15

کابل (پژواک، ٣٠ عقرب ٩٦): رییس اجراییه کشور در دیدار با دبیرکل سازمان ملل متحد گفته است که تغییری در سیاست پاکستان در حمایت از تروریسم به میان نیامده است.

موصوف اين اظهارات را در جريان سفرش به نيويارک در ديدار با انتونى گوتيرس دبيرکل سازمان ملل متحد ابراز داشته است.

در خبرنامه اى که از سوى رياست اجراييه به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که در این دیدار، داکتر عبدالله تصویر مفصل و روشن از وضعیت سیاسی- امنیتی افغانستان٬ روابطه منطقه‌ای کشور٬ اعلان استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا در باره افغانستان و جنوب آسیا٬ تلاش‌ها برای تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و دست یافتن به صلح، ارایه کرد.

وى گفته است که حکومت افغانستان از استراتیژی جدید ایالات متحده حمایت می‌کند و خواسته‌های آنان در این طرح گنجانیده شده است. پرداختن به مشکل پناهگاه‌های تروریست‌ها٬ مشروط به بودن شرایط و افزایش صلاحیت و امکانات قوای حمایت قاطع در افغانستان، از عمده‌ترین نقاط استراتیژی جدید است.

موصوف افزوده است که دهشت‌افگنان توان مقابله با قوای مسلح را از دست داده‌اند و بیشتر به حملات تروریستی و تخریبی در شهرها روی آورده‌اند.

او تأکید کرده است که تا اکنون در سیاست پاکستان تغییری در بخش حمایت از دهشت‌افگنان و نابودسازی پناهگاه‌های آنان به وجود نیامده است٬ ولی امیدوار هستند که پاکستان با استفاده از این فرصت در مبارزۀ مشترک با تروریزم با افغانستان و جامعه بین‌المللی همکاری جدی نماید.

رییس اجراییه با اشاره به سیاست‌های جدید حکومت وحدت ملی در مبارزه با مواد مخدر به عنوان یکی از منابع عمده تمویل تروریزم و اقتصاد جرمی گفت که حکومت تصمیم گرفته است تا با زرع٬ تولید و قاچاق مواد مخدر برخورد جدی نماید و در روزهای اخیر چندین کارخانه تولید مواد مخدر هدف قرار گرفته و تخریب شدند.

وى از اقدامات و تعهد حکومت وحدت ملی برای اصلاحات و مبارزه با فساد گفت و تأکید کرد که در پی اصلاحات مرحله‌ای و تغییرات لازم در ساختار مدیریتی کمیسیون انتخابات٬ انتخابات ولسى جرگه٬ شورای ولسوالی‌ها و سپس ریاست جمهوری برگزار می‌گردند.

عبدالله همچنان در صحبت‌های خود از آمادگی حکومت برای صلح و آشتی گفت و تاکید کرد که دروازه مذاکره و گفت و گو به روی تمام آنانی‌که آماده‌اند، خشونت را کنار بگذارند و به مبارزه سیاسی روی ‌آورند، باز است.

بر بنياد معلومات خبرنامه، دبیرکل سازمان ملل گفته است که به افغانستان علامندی ویژه دارد و سازمان ملل مانند همیشه به همکاری‌های نزدیک خود با حکومت و مردم افغانستان ادامه می‌دهد.

به گفتۀ وى، سازمان ملل به ثبات سیاسی در افغانستان اهمیت فراوان قایل است.

او ابراز امیدواری نموده است که انتخابات افغانستان در زمان معین برگزار گردد.

موصوف همچنان بر اصل همکاری‌های منطقه‌ای میان افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی برای رشد و توسعه منطقه‌ای تاکید کرده است.

سرمنشی سازمان ملل علاه کرده است که این سازمان خواهان رفاه و ترقی افغانستان می‌باشد و آماده است این کشور را در تمام عرصه‌ها همکاری نماید.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement